مزایده مناقصه اخبار تماس با ما English

اخبار

خرید لیزینگی ۵۰۰ واگن باری از روسیه
سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

خرید لیزینگی ۵۰۰ واگن باری از روسیه/

آغاز مذاکرات برای ورود واگن‌های مسافری به صورت لیزینگ


معاون وزیر راه و شهرسازی از خرید لیزینگی ۵۰۰ واگن باری توسط یک شرکت بخش خصوصی از روسیه با همکاری یک شرکت داخلی خبر داد و گفت: مذاکرات برای ورود واگن های مسافری از طریق لیزینگ شروع شده است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، محسن پورسیدآقایی مدیرعامل شرکت راه آهن با بیان اینکه یکی از شرکت های متعلق به بخش خصوصی خرید ۵۰۰ واگن باری به صورت اقساط و لیزینگ را کلید زده است، گفت: این میزان واگن قرار است از روسیه با مشارکت یک تولید کننده داخلی تامین شود.

وی با تاکید بر اینکه در بخش مسافری هنوز قرارداد لیزینگ عملیاتی نشده است، ادامه داد: اگر در ساخت خطوط راه آهن پیشرفت قابل قبولی داشته باشیم، با کمبود ناوگان مواجه خواهیم شد و شرکت‌ها باید به دنبال تامین ناوگان از روش‌های مختلف خواهند بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه مناسب‌ترین راه تامین ناوگان مورد نیاز لیزینگ است، اظهار کرد: با اجرایی شدن برجام شرکت‌ها به روش‌های مختلف تامین ناوگان دسترسی پیدا خواهند کرد.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن با بیان اینکه مذاکرات برای ورود واگن های مسافری از طریق لیزینگ شروع شده است، گفت: هر چند مذاکرات با چند شرکت خارجی را شروع کرده ایم اما هنوز هیچ قراردادی منعقد نشده است و البته تولید داخل در اولویت قرار دارد. از ظرفیت تولید داخل استفاده خواهیم کرد و تقاضای مازاد را از خارج و از طریق لیزینگ تامین می کنیم.

مدیرعامل شرکت راه آهن ادامه داد: در این روش شرکت‌ها پول نقد کمتری برای خرید واگن‌های مورد نیاز و جدید هزینه خواهند کرد اما خرید لیزینگی هم چند پیش شرط بسیار مهم دارد که یکی از آنها وجود بیمه کننده های بین المللی است.

وی ادامه داد: مالک واگن و لیزینگ کننده برای فروش واگن ها نیاز به تضمین و بیمه دارد که با ورود به فضای پس از برجام و لغو تحریم ها این مشکل هم برطرف خواهد شد و می توانیم از بیمه کننده‌های خارجی برای بحث تضمین بازپرداخت اقساط استفاده کنیم.

مرجع: خبرگزاری ایلنا

 
 
دسترسی سریع
اتوماسیون اداری
سامانه پرسنلی
تور مجازی
تماس با ما
دفتر مرکزی
نشانی : تهران- بلوار میرداماد- خیابان البرز-کوچه تابان شرقی- پلاک8
تلفن  :26409569-021   26409564-021   فکس:26409554-021   
پست الکترونیکی:info@iri.co.ir
کارخانه
نشانی  :  استان زنجان- شهرستان ابهر-کيلومتر 17 آزادراه ابهر-قزوین، ضلع جنوبی آزادراه، خيابان ایریکو، شهرک صنعتی ریلی ايريکو کد پستی: 4561137891 صندوق پستی : 456151454
تلفن : 02435362785      دورنگار: 02435362787

کلیه حقوق این سایت به شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان تعلق دارد

Top