مزایده مناقصه اخبار تماس با ما English

اخبار

اهمیت اتصال پایتخت سیاسی به پایتخت معنوی با قطار برقی
دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴

رئیس جمهور در مراسم افتتاح پروژه‌های ریلی مشهد

اهمیت اتصال پایتخت سیاسی به پایتخت معنوی با قطار برقی/ تأکید بر تحقق اتصال ریلی مشهد به کربلا تا اربعین سال آینده

رئیس دولت یازدهم با اشاره به مزایای سفر با قطار گفت: از لحاظ مادی و معنوی برای ما مهم است که امروز پایتخت سیاسی ایران یعنی تهران و پایتخت معنوی کشور یعنی مشهد با قطار برقی به هم متصل شوند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی٬ دکتر حسن روحانی روز شنبه ۱۷ بهمن ماه در مراسم آغاز عملیات اجرایی برقی‌سازی راه‌آهن مشهد-تهران و افتتاح همزمان پروژه‌های ریلی هوشمندسازی قطارها و توسعه ایستگاه راه‌آهن مشهد گفت: بعد از اجرای برجام٬ برجام ملی یا برجام ۲ باید آغاز شود و همه ما از امروز دنبال آن باشیم تا از این فرصت برای توسعه کشور بهره‌برداری کنیم.

رئیس جمهور یکی از اهداف دولت یازدهم را توسعه خطوط ریلی خواند و یادآور شد: امروز ۳ پروژه‌ ریلی در حوزه درون‌شهری و برون‌شهری مشهد افتتاح و اجرای پروژه برقی کردن خط ریلی مشهد-تهران آغاز شد.

روحانی حمل و نقل ریلی را ایمن٬ سالم٬ همخوان با محیط زیست٬ تأمین‌کننده آرامش روحی و روانی جامعه٬ ارزان و صرفه‌جو در مصرف سوخت خواند و ادامه داد: سفر ریلی لذت خاص خودش را دارد. خانواده‌هایی که با قطار سفر می‌کنند این سفر برای آن‌ها نسبت به سفر با خودرو شخصی و هواپیما خاطره انگیزتر می‌شود. مخصوصا اگر راه هم طولانی نباشد و از تهران تا مشهد با قطار حدود ۶ ساعت طول بکشد.

وی یادآور شد: آغاز عملیات احداث قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان سال گذشته آغاز شد. امروز نیز برقی کردن مسیر ریلی مشهد-تهران بسیار اهمیت دارد.

رئیس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه در حال اتصال خطوط ریلی به بنادر کشور و شبکه ریلی همسایگان ایران هستیم یادآور شد: پروژه‌ای در این راستا در چابهار شروع شده است. علاوه بر این خط ریلی گرگان-اینچه‌برون نیز سال گذشته به شبکه ریلی کشور ترکمنستان متصل شد.

وی با بیان اینکه خطوط ریلی ایران به خطوط ریلی جمهوری آذربایجان از منطقه آستارا در آینده متصل می‌شود گفت: همه این پروژه در راستای توجه ویژه دولت به حمل و نقل ریلی است.

 روحانی با اشاره به پروژه اتصال ریلی ایران و عراق٬ گفت: چند ماه پیش دستور دادم تا خط ریلی ایران از خوزستان به بصره متصل شود که انشاءالله به حول و قوه الهی همه پشتیبانی را انجام می‌دهیم تا اربعین سال آینده مردم بتوانند با قطار به زیارت مرقد امام حسین (ع) شرف یاب شوند و در واقع ما با ریل مشهد را به کربلا متصل می‌کنیم.

 
 
دسترسی سریع
اتوماسیون اداری
سامانه پرسنلی
تور مجازی
تماس با ما
دفتر مرکزی
نشانی : تهران- بلوار میرداماد- خیابان البرز-کوچه تابان شرقی- پلاک8
تلفن  :26409569-021   26409564-021   فکس:26409554-021   
پست الکترونیکی:info@iri.co.ir
کارخانه
نشانی  :  استان زنجان- شهرستان ابهر-کيلومتر 17 آزادراه ابهر-قزوین، ضلع جنوبی آزادراه، خيابان ایریکو، شهرک صنعتی ریلی ايريکو کد پستی: 4561137891 صندوق پستی : 456151454
تلفن : 02435362785      دورنگار: 02435362787

کلیه حقوق این سایت به شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان تعلق دارد

Top