مزایده مناقصه اخبار تماس با ما English

اخبار

ترامواهای هیبریدی در راه تهران
شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی ایریکو به نقل از تین نیوز  ، سومین سامانه حمل ونقلی روز دنیا به‌زودی در تهران ایجاد می‌شود. این سامانه بانام( ال آر تی) ، ضلع سوم از وسایل عمومی حمل‌ونقلی است که می‌تواند جمعیت متنابهی را در طول روز جابه‌جا کند و هم‌اکنون درشهرهای بزرگ جهان طرفداران بسیاری دارد.  
این وسیله نقلیه تركیبی از واگن‌های متعدد مترو و ترامواهای برقی است.

حالا ترامواها لقب بزرگ‌ترین اتوبوس شهری جهان را به‌خود اختصاص داده و توانسته نگاه‌ها را به سمت خود جلب كند. تراموا به‌عنوان یك ابزار كارآمد می‌تواند با ظرفیت بالا همه مسافرهای ایستگاه‌ها را درون خود جای دهد و با سرعت بالا به مقصد برساند. پیش از این چینی‌ها با رونمایی از یك اتوبوس 25متری عنوان بلندترین اتوبوس جهان را از آن خود كرده بودند اما آلمانی‌ها به فكر طراحی یك وسیله نقلیه 30متری افتادند. این اتوبوس با صرف هزینه 10میلیون دلاری برای طراحی و پژوهش ساخته شد كه توانسته تركیبی زیبا از اتوبوس و وسایل خطوط ریلی را ارائه دهد.

موتورهیبریدی درحمل ونقل عمومی
ترامواهای جدید دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی‌هستندكه در نمونه‌های پیشین وجود ندارد. این وسیله نقلیه با ظرفیت 258نفری خود ركورد بیشترین ظرفیت اتوبوسی جهان را نیز به‌خود اختصاص داده است. بخش قابل توجهی از انرژی حركتی اتوبوس از انرژی الكتریسیته تأمین می‌شودو میزان آلایندگی آنرا به صفرتقلیل می‌دهد.

موتورهای هیبریدی به‌صورت دوگانه كار می‌كنند، اما عمده انرژی خود را از راه الكتریسیته به‌دست می‌آورند. این اتوبوس با هر بار شارژ قادر است 8كیلومتر را با 258مسافر طی كند. ظرفیت باتری‌های آن باعث شده تا این اتوبوس برای مسیرهای زیر 8كیلومتر درون شهری كاملا مناسب و كارآمد باشد و به كاهش آلودگی هوا در نقاط مركزی شهر نیز كمك شایانی كند. موتورها همچنین از قدرت باتری‌های 120كیلوواتی لیتیوم هم حمایت می‌شوند تا درصورت لزوم بتوانندانرژیالكتریسیتهلاراتأمینكنند.


بزرگ‌ترین نقطه قوت ترامواهای جدید در ظرفیت مسافر بالای آن نهفته است. كاهش مصرف سوخت، استفاده از انرژی الكتریسیته و كاهش آلودگی و گازهای گلخانه‌ای ازجمله مزایای مهم این وسیله درون شهری به شمار می‌رود. اما یكی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های تراموا راندن آسان آناست.

بسیاری از كارشناسان معتقدند كه ترامواها می‌توانند جایگزین همه اتوبوس‌هایی شود كه در حال حاضر در خطوط بی‌آرتی مشغول فعالیت هستند. تراموا می‌تواند تا 80كیلومتر در ساعت حركت كند و این سرعت برای چنین وسیله‌ای كه از انرژی الكتریسیته برای تأمین انرژی حركتی خود استفاده می‌كند، جالب است. با ورود تراموا به خطوط اتوبوس، دیگر هیچ مسافری روی زمین نمی‌ماند و همه سریع و بدون مشكل می‌توانند زود به مقصد خود برسند.

بهره‌برداری از هر فاز این طرح 18تا 24‌ماه است و به‌نظر می‌رسد این سامانه ریلی بتواند در كوتا‌ه‌ترین زمان‌ پاسخی پایدار در قبال نیازهای حمل‌ونقلی مسیرهای یادشده باشد.

 
 
دسترسی سریع
اتوماسیون اداری
سامانه پرسنلی
تور مجازی
تماس با ما
دفتر مرکزی
نشانی : تهران- بلوار میرداماد- خیابان البرز-کوچه تابان شرقی- پلاک8
تلفن  :26409569-021   26409564-021   فکس:26409554-021   
پست الکترونیکی:info@iri.co.ir
کارخانه
نشانی  :  استان زنجان- شهرستان ابهر-کيلومتر 17 آزادراه ابهر-قزوین، ضلع جنوبی آزادراه، خيابان ایریکو، شهرک صنعتی ریلی ايريکو کد پستی: 4561137891 صندوق پستی : 456151454
تلفن : 02435362785      دورنگار: 02435362787

کلیه حقوق این سایت به شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان تعلق دارد

Top