مزایده مناقصه اخبار تماس با ما English

اخبار

پیشنهاد فاینانس 50 میلیارد دلاری در بودجه 95
دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴

محسن پورسیدآقایی، مدیرعامل شرکت راه آهن در گفت و گو با خبرنگار ایلنا 

پیشنهاد فاینانس 50 میلیارد دلاری در بودجه 95/ اعلام آمادگی بانک چک برای فاینانس خط آهن رشت- آستارا

 

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در لایحه بودجه 95 پیشنهاد فاینانس 50 میلیارد دلاری برای طرح های توسعه ای داده شده است، گفت: مهم ترین پروژه ریلی برون مرزی خط آهن رشت- آستارا است که بانک چک برای فاینانس این پروژه اعلام آمادگی کرده است.

محسن پورسیدآقایی، مدیرعامل شرکت راه آهن در گفت و گو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه در هفته 4 الی 5 هیات عالی رتبه خارجی وارد ایران می شود، اظهار داشت: فرصت های سرمایه گذاری بکری برای سرمایه گذاران در بازارهای ایران وجود دارد و ایران هم زمینه مناسبی برای سرمایه گذاران در پروژه های زیرساختی و توسعه ای فراهم کرده است.

وی با اشاره به پیشنهاد فاینانس 50 میلیارد دلاری برای طرح های توسعه ای در لایحه بودجه 95 گفت: در قانون بودجه سال 95 پیشنهاد شده که دولت اجازه داشته باشد تا سقف 50 میلیارد دلار از خط مالی خارجی به صورت فاینانس برای طرح های تو سعه­ای استفاده کند که البته هنوز سهم طرح های زیرساختی از این مبلغ مشخص نشده است.

مدیرعامل شرکت راه آهن با بیان اینکه در حوزه ساخت زیربناها خط آهن رشت- آستارا با اولویت، شروع به ساخت می شود، ادامه داد: در خطوط موجود هم خط قزوین – رشت، میانه – تبریز و اتصال به همدان و کرمانشاه با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت.

وی تاکید کرد: از دیگر پروژه هایی که اهمیت زیادی دارد، خط آهن اصفهان به خوزستان است که خطی بسیار استراتژیک محسوب می شود و  یک راه آهن دو خطه برقی است که مرکز کشور را به قلب اقتصادی کشور در جنوب متصل می کند و برای ساخت این خط آهن مذاکراتی برای تامین فاینانس انجام داده­ایم. 

پورسیدآقایی با بیان اینکه پروژه های ریلی با استفاده از فاینانس از سال آینده شروع خواهد شد، گفت: مهم ترین پروژه اتصال برون مرزی پروژه رشت – آستارا است و خطوط  راه آهن به سمت افغانستان تا پایان سال بهره برداری می شود و به نتیجه می رسد و پروژه اینچه برون هم به اتمام رسیده است.

معاون و زیر راه و شهرسازی تاکید کرد: خط آهن رشت-  آستارا هم با اولویت و تامین منابع ساخته خواهد شد و  یک بانک از کشور چک برای تامین مالی و فاینانس ساخت این پروژه اعلام آمادگی کرده است.

منبع: خبرگزاری ایلنا

 

 
 
دسترسی سریع
اتوماسیون اداری
سامانه پرسنلی
تور مجازی
تماس با ما
دفتر مرکزی
نشانی : تهران- بلوار میرداماد- خیابان البرز-کوچه تابان شرقی- پلاک8
تلفن  :26409569-021   26409564-021   فکس:26409554-021   
پست الکترونیکی:info@iri.co.ir
کارخانه
نشانی  :  استان زنجان- شهرستان ابهر-کيلومتر 17 آزادراه ابهر-قزوین، ضلع جنوبی آزادراه، خيابان ایریکو، شهرک صنعتی ریلی ايريکو کد پستی: 4561137891 صندوق پستی : 456151454
تلفن : 02435362785      دورنگار: 02435362787

کلیه حقوق این سایت به شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان تعلق دارد

Top