مزایده مناقصه اخبار تماس با ما English

اخبار

توافقات اولیه راه‌اندازی مسیر ریلی تهران-اروپا
دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴

هفته گذشته توافقی بین راه‌آهن ایران و آلمان صورت گرفت که مدیران شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران آن را مقدمه ارتباط ریلی تهران اروپا می‌دانند.
حسین عاشوری معاون بهره برداری و سیر و حرکت شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در تشریح این روند می‌گوید: عمده حمل و نقل بین‌المللی ما در سال 94 با آسیای میانه بوده اما با توجه به رفع تحریم‌ها تقاضاهایی از کشورهای اروپایی هم برای تبادل کالا از مسیر ریلی داشتیم.
در حال حاضر به طور مشخص بناست حمل بار ریلی از مسیر ایران-ترکیه-آلمان انجام شود که عاشوری این را مقدمه راه‌انداری مسیر تهران-اروپا می‌خواند.
به گفته معاون بهره برداری و سیر و حرکت شرکت راه‌آهن در این باره جلساتی با رییس راه آهن آذربایجان برگزار شده و توافقات بسیار خوبی هم به دست آمده است.
راه‌اندازی مسیر ریلی آستارا به آستارا به عنوان مقدمه این کار، بناست تا پایان سال آینده به انجام رسیده و بخش دوم آن که تمام کننده کار است، استفاده از مسیر بندرعباس به آذربایجان و از آنجا به گرجستان است.
عاشوری معنای راه‌اندازی این خطوط را اتصال خلیج فارس به دریای سیاه می‌خواند که بر اساس این توافق این کار از سه راه انجام می‌شود؛ ابتدا با کاهش تعرفه‌ها بارهای هند و کره از طریق بندر عباس به دریای سیاه وارد می‌شود که این کار از مسیرهای امیرآباد-باکو-باکو تا گرجستان با راه‌آهن انجام می‌شود. مسیر دوم بندرعباس-انزلی-بندرباکو به سمت گرجستان و مسیر سوم حمل بار تا قزوین از طریق ریل و از قزوین تا آستارا جاده‌ای و دوباره بازگشت به مسیر ریلی است.

تین نیوز

 
 
دسترسی سریع
اتوماسیون اداری
سامانه پرسنلی
تور مجازی
تماس با ما
دفتر مرکزی
نشانی : تهران- بلوار میرداماد- خیابان البرز-کوچه تابان شرقی- پلاک8
تلفن  :26409569-021   26409564-021   فکس:26409554-021   
پست الکترونیکی:info@iri.co.ir
کارخانه
نشانی  :  استان زنجان- شهرستان ابهر-کيلومتر 17 آزادراه ابهر-قزوین، ضلع جنوبی آزادراه، خيابان ایریکو، شهرک صنعتی ریلی ايريکو کد پستی: 4561137891 صندوق پستی : 456151454
تلفن : 02435362785      دورنگار: 02435362787

کلیه حقوق این سایت به شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان تعلق دارد

Top