مزایده مناقصه اخبار تماس با ما English

اخبار

بازگشت آلمان‌ها به راه‌آهن ایران بعد از 90 سال
دوشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۵

وزیر راه و شهرسازی ایران که در راس هیاتی به چند کشور اروپایی سفر کرده در جریان دیدار با وزیر حمل‌ونقل کشور آلمان شرایط را برای بازگشت آلمان‌ها به عرصه حمل‌ونقل ایران بررسی کرد و به نظر می‌رسد آغاز دوباره همکاری‌های ریلی دو کشور یکی از اصلی‌ترین نتایج این سفر خواهد بود.

کشور اروپایی آلمان که در ماه‌هایی که از نهایی شدن برجام گذشته بارها در هیات‌هایی سیاسی و اقتصاد عزم تهران کرده و مذاکراتی برای از سرگیری همکاری‌های اقتصادی با کشورمان داشته است، در طول روزها گذشته برنامه خود برای نهایی کردن برخی از این همکاری‌ها را ارائه کرده که به نظر می‌رسد عرصه حمل‌ونقل و امور زیرساختی یکی از اصلی‌ترین این بخش‌ها باشد.

آلمانی‌ها که در طول تمام دهه‌های گذشته به عنوان یکی از اصلی‌ترین قطب‌های امور زیرساختی شناخته شده است و از ساخت آزاد راه‌های مختلف و توسعه راه‌آهن سریع‌السیر گرفته تا ارتقاء لجستیک مدیریت فرودگاه یکی از رتبه‌های برتر در این عرصه را به خود اختصاص داده‌اند می‌توانند برای ایران مقدمات یک تحول بنیادین در عرصه حمل‌ونقل را فراهم کند.

این موضوع در جریان مذاکره دو طرفه وزرای راه‌ و شهرسازی و حمل‌ونقل ایران و آلمان مورد بررسی و تبادل‌نظر قرار گرفته و به نظر می‌رسد در آینده‌ای نزدیک آلمان‌ها بتوانند به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکای تجاری و اقتصادی ایران آغاز به کار کند.

آنچه که در این بین اهمیت زیادی دارد بحث احتمال همکاری‌های راه‌آهن دو کشور بر سر مسائل زیرساختی است. آلمانی‌ها که از نخستین ماه‌های مطرح شدن نام راه‌آهن در ایران در حوالی سال 1306 شمسی همکاری‌های خود را با کشورمان آغاز کرده و حتی در پروژه‌هایی در جنوب کشور کارهایی را انجام دادند بار دیگر می‌توانند در این عرصه به ایران کمک جدی کنند.


مرجع : خبرگزاری ايسنا

 
 
دسترسی سریع
اتوماسیون اداری
سامانه پرسنلی
تور مجازی
تماس با ما
دفتر مرکزی
نشانی : تهران- بلوار میرداماد- خیابان البرز-کوچه تابان شرقی- پلاک8
تلفن  :26409569-021   26409564-021   فکس:26409554-021   
پست الکترونیکی:info@iri.co.ir
کارخانه
نشانی  :  استان زنجان- شهرستان ابهر-کيلومتر 17 آزادراه ابهر-قزوین، ضلع جنوبی آزادراه، خيابان ایریکو، شهرک صنعتی ریلی ايريکو کد پستی: 4561137891 صندوق پستی : 456151454
تلفن : 02435362785      دورنگار: 02435362787

کلیه حقوق این سایت به شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان تعلق دارد

Top