مزایده مناقصه اخبار تماس با ما English

اخبار

افزایش ۲۳۰ واگن به شبکه حمل‌ونقل ریلی کشور
دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵

معاون ناوگان شرکت راه‌آهن از ورود ۱۳۰ ریل‌باس و واگن مسافری نو و ۱۰۰ واگن بازسازی شده به شبکه ریلی تا پایان سال خبر داد و گفت: این واگن‌ها جایگزین واگن‌های مسافری بالای ۴۵ سال خواهند شد.

بابک احمدی در پاسخ به سوالی درباره برنامه راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در خصوص وارداتی یا ساخت داخل بودن ۲۳۰ واگن مسافری جدید به ناوگان ریلی توضیح داد: ساخت و بازسازی همه این واگن‌های مسافری که قرار است امسال وارد ناوگان شود در داخل کشور اجرا می‌شود به طوری که در سال جاری ۶۵ دستگاه از این واگن‌ها واگن ریل‌باس بوده که در کارخانه ایریکوی ابهر تولید می‌شود و تحویل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.

معاون مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: مقرر است این ۶۵ دستگاه ریل‌باس در حمل و نقل حومه‌ای استفاده و در زمان‌بندی متوازنی در طول سال وارد شبکه ریلی شود.

وی ادامه داد: علاوه بر این٬ ۶۵ دستگاه واگن جدید مسافری نیز طی قراردادهای جداگانه‌ای توسط شرکت‌های بخشی خصوصی و در قالب قراردادهای موجود به شرکت‌های تولیدکننده واگن سفارش داده شده و تولید خواهد شد.

احمدی‌ تأکید کرد: بنابراین ۱۳۰ واگن جدید با قراردادهای ذکر شده با جزئیات نام برده به شبکه ریلی اضافه خواهد شد.

معاون ناوگان شرکت راه‌آهن یادآور شد: در کنار این واگن‌های جدید٬ کار بازسازی کامل ۱۰۰ دستگاه واگن نیز در شرکت‌های واگن‌سازی از جمله واگن پارس٬ ایریکو و صنایع شهید کلاهدوز در حال انجام است و به زودی وارد چرخه حمل و نقل کشور خواهند شد.

احمدی اظهار کرد: به این ترتیب ۱۰۰ دستگاه از این واگن‌های مسافری بازسازی‌شده و ۱۳۰ دستگاه دیگر نیز جدید خواهد بود.

پیش از نیز محسن پورسیدآقایی معاون وزیر راه و شهرسازی از برنامه شرکت راه‌آهن برای خروج واگن‌های بالای ۴۵ سال از شبکه ریلی تا پایان امسال خبر داده و تعداد این واگن‌ها را  ۲۳۰ دستگاه اعلام کرده بود. به این ترتیب این ۲۳۰ دستگاه واگن جدید جایگزین واگن‌های از رده خارج شده خواهند شد. این واگن‌ها به ترتیب ذکر شده وارد شبکه ریلی می‌شوند.

منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهر سازی

 
 
دسترسی سریع
اتوماسیون اداری
سامانه پرسنلی
تور مجازی
تماس با ما
دفتر مرکزی
نشانی : تهران- بلوار میرداماد- خیابان البرز-کوچه تابان شرقی- پلاک8
تلفن  :26409569-021   26409564-021   فکس:26409554-021   
پست الکترونیکی:info@iri.co.ir
کارخانه
نشانی  :  استان زنجان- شهرستان ابهر-کيلومتر 17 آزادراه ابهر-قزوین، ضلع جنوبی آزادراه، خيابان ایریکو، شهرک صنعتی ریلی ايريکو کد پستی: 4561137891 صندوق پستی : 456151454
تلفن : 02435362785      دورنگار: 02435362787

کلیه حقوق این سایت به شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان تعلق دارد

Top