مزایده مناقصه اخبار تماس با ما English

اخبار

مدل مدرن تعمیرات واگن‌های باری و مسافری در راه‌آهن کلید خورد
شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵

در سال جاری، برنامه نگهداری و تعمیرات واگن‌های باری و مسافری از سوی شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی، شکل تازه‌ای به خود گرفته است.

 

شرکت ‌راه‌آهن چهارشنبه هفته گذشته، میزبان جمعی از فعالان حوزه حمل‌ونقل ریلی  و مدیران سازمان بود؛ تا راهکارهای نوین خود را در قالب پروژه‌ای برای خروج سیستم تعمیرات حمل‌ونقل کشور از مدل سنتی و آغاز چارچوب تعمیرات جدید و مدرن ارائه دهد.

 

در این پروژه بازیگران اصلی، مالکین واگن‌های باری و مسافری، تولیدکنندگان قطعات مصرفی یدکی واگن‌ها و شرکت‌های حمل‌نقلی هستند.

 

بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته شرکت‌هایی که در راستای این پروژه فعالیت می‌کنند بر اساس اولویت‌های مشخص شده رتبه‌بندی می‌شوند و حجم کاری هر شرکت نیز بر مبنای رتبه‌ تا حد مجاز تعیین می‌شود.

 

در این رتبه‌بندی شرکت‌ها با کیفیت ارائه خدمات و قطعات و نداشتن سوانح می‌توانند جایگاه مناسب‌تری را بدست آورند.

 

در صورت عملکرد مثبت، نداشتن سانحه، کیفیت تعمیر مناسب و رضایت کارفرما و در نهایت گزارش تایید شرکت‌های بازرسی که بر عملیات نظارت می‌کنند، شرکت‌های فعال در پروژه این امکان را میابند که در هر دوره رتبه خود را ارتقا دهند.

 

نظر به اینکه شرکت پیمانکار با توجه به رتبه خود مجاز به انجام حد معینی از کار است، انگیزه لازم برای ارتقای کمی و کیفی فعالیت‌ها برای دستیابی به سود بیشتر نیز در این پروژه وجود خواهد داشت.

 

برای بررسی کیفیت عملکرد شرکت‌های بازرسی  هم که کار بازرسی تعمیرات، توزیع و کیفیت قطعات وارد شده به مجموعه را انجام می‌دهند، رتبه بندی‌هایی با شرایط مشابه شرکت‌های پیمانکاری درنظر گرفته شده است.

 

به گفته کارشناسان، مطالعات بر روی این پروژه از دو سال پیش آغاز شده و هم‌اکنون با ایجاد بستر مناسب در میان شرکت‌ها و فعالان حوزه حمل‌ونقل ریلی قابل اجرا خواهد بود.

 

جزئیات این طرح و چگونگی اجرای آن در گزارش‌های بعدی منتشر خواهد شد.

منبع : تین نیوز

 
 
دسترسی سریع
اتوماسیون اداری
سامانه پرسنلی
تور مجازی
تماس با ما
دفتر مرکزی
نشانی : تهران- بلوار میرداماد- خیابان البرز-کوچه تابان شرقی- پلاک8
تلفن  :26409569-021   26409564-021   فکس:26409554-021   
پست الکترونیکی:info@iri.co.ir
کارخانه
نشانی  :  استان زنجان- شهرستان ابهر-کيلومتر 17 آزادراه ابهر-قزوین، ضلع جنوبی آزادراه، خيابان ایریکو، شهرک صنعتی ریلی ايريکو کد پستی: 4561137891 صندوق پستی : 456151454
تلفن : 02435362785      دورنگار: 02435362787

کلیه حقوق این سایت به شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان تعلق دارد

Top