مزایده مناقصه اخبار تماس با ما English

اخبار

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری ایران و اوکراین در حوزه ریلی
شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۵

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به دعوت وزیر زیرساخت های کشور اوکراین و به منظور انعقاد تفاهم‌نامه طراحی، ساخت روسازی و تامین تجهیزات یک هزار کیلومتر راه‌آهن با تکنولوژی ریل طویل به اوکراین سفر کرد.
 

علی نورزاد به همراه هیاتی به منظور مذاکرات برای توسعه همکاری‌ها و سرمایه‌گذاری در طرح‌های راه‌آهن کشور با هدف تقویت روابط با کشور  اوکراین در حوزه ریلی، مذاکره در خصوص تامین منابع مالی طرح‌های توسعه راه‌آهن، تبادل دانش فنی تخصصی و انتقال تکنولوژی ساخت راه‌آهن به روش ریل طولی به این کشور سفر کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص انعقاد این تفاهم‌نامه گفت: هدف از این سفر انعقاد تفاهم‌نامه طراحی، ساخت روسازی و تامین تجهیزات یک هزار کیلومتر راه‌آهن در قالب سه طرح راه‌آهن میانه- تبریز به طول 440 کیلومتر، تهران – همدان- سنندج به طول 190 کیلومتر و راه‌آهن درود- خرم‌آباد- اندیمشک به طول 370 کیلومتر بود.

وی در خصوص زمینه‌های همکاری در این تفاهم‌نامه عنوان کرد: طراحی، ساخت و تامین تجهیزات یک هزار کیلومتر راه‌آهن با تکنولوژی ریل طویل، نصب و راه‌اندازی سیستم‌های ارتباطات و علایم الکترونیکی مربوطه، ارتقا و نوسازی ماشین‌آلات روسازی راه‌آهن، تجهیزات، توسعه همکاری در زمینه انتقال دانش و تبادل اطلاعات علمی در زمینه راه‌آهن سریع‌السیر و فن‌آوری جدید روسازی راه‌آهن، محورهای همکاری در این تفاهم‌نامه است.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل‌‌و‌نقل کشور، با اشاره به برگزاری پنجمین جلسه کمیسیون مشترک همکاری‌ اقتصادی و تجاری بین دولتی ایران- اوکراین اظهار داشت: با توجه به برگزاری این جلسه در تاریخ 18-17 اسفند ماه سال 1394 و در جریان دیدار با وزیر زیرساخت های کشور اوکراین گام‌های اولیه تقویت روابط با کشور اوکراین در حوزه ریلی، مذاکره در خصوص تامین منابع مالی طرح‌های توسعه راه‌آهن و انتقال تکنولوژی ساخت راه‌آهن  به روش طویل برای تسریع در اجرای پروژه‌ها، برداشته شد و ماحصل آن انعقاد این تفاهم نامه در خصوص سه طرح ریلی مذکور است.

نورزاد تسریع در بهره‌برداری از سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته برای اجرای روسازی طرح‌های نیمه تمام، بازگشت سرمایه، جذب منابع مالی خارجی و افزایش سرعت توسعه ساخت راه‌آهن با تکنولوژی ریل طویل را از مهمترین دستاوردهای این سفر عنوان کرد.

منبع : تین نیوز

 
 
دسترسی سریع
اتوماسیون اداری
سامانه پرسنلی
تور مجازی
تماس با ما
دفتر مرکزی
نشانی : تهران- بلوار میرداماد- خیابان البرز-کوچه تابان شرقی- پلاک8
تلفن  :26409569-021   26409564-021   فکس:26409554-021   
پست الکترونیکی:info@iri.co.ir
کارخانه
نشانی  :  استان زنجان- شهرستان ابهر-کيلومتر 17 آزادراه ابهر-قزوین، ضلع جنوبی آزادراه، خيابان ایریکو، شهرک صنعتی ریلی ايريکو کد پستی: 4561137891 صندوق پستی : 456151454
تلفن : 02435362785      دورنگار: 02435362787

کلیه حقوق این سایت به شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان تعلق دارد

Top