مزایده مناقصه اخبار تماس با ما English

اخبار

امضای یادداشت تفاهم همکاری ایران و ژاپن در زمینه حمل ونقل
شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵

در جریان سفر هیات وزارت راه و شهرسازی کشورمان به ژاپن، سند همکاری‌های بلندمدت دو کشور در بخش زیرساخت حمل و نقل در توکیو امضا شد.

این یادداشت همکاری که بین اصغر فخریه کاشان قائم مقام وزیر راه وشهرسازی در امور بین‌الملل و تامین مالی و «هیروشی تاباتا» معاون وزیر زمین، زیرساخت، حمل ونقل و جهانگردی ژاپن به امضا رسید، نقشه راه همکاری‌های بلندمدت دو کشور جهت ایجاد زیرساخت های پایدار در بخش حمل و نقل را ترسیم می کند.

براساس این سند، محور همکاری دو کشور تبادل تجربیات و فن آوری، معرفی پروژه ها و همکاری فنی در بخش زیرساخت حمل ونقل خواهد بود. همچنين این یادداشت تفاهم پس از برگزاری اولین نشست کمیته مشترک زیرساخت و حمل ایران و ژاپن به امضای مقامات دو کشور رسید

در نشست این کمیته، هیات ایرانی به ریاست «فخریه کاشان» و متشکل از نمایندگان بخش های راه آهن، بنادر و دریانوردی، هوایی و همچنین مدیرعامل هواپیمایی آسمان، طرح ها و اولویت‌های جمهوری اسلامی ایران برای توسعه شبکه حمل و نقل، سیستم های لجستیک، شهرسازی و نوسازی ناوگان ریلی، جاده ای، زمینی، دریایی و هوایی را برای نمایندگان بخش های ذیربط دولت ژاپن تشریح کرده و از سرمایه گذاری و حضور شرکت های توانمند ژاپنی در این بخش استقبال کرد.

«هیروشی تاباتا» معاون وزیر زمین، زیرساخت، حمل و نقل و جهانگردی ژاپن نیز ضمن استقبال از امضا برجام و تاکید بر نقش مهم زیرساخت در همکاری های ایران و ژاپن اظهار داشت که همکاری های دو کشور در این حوزه در آینده گسترش پیدا خواهد کرد.

سفر هیات وزارت راه و شهرسازی متشکل از نمایندگان زیرمجموعه های مختلف این وزارتخانه به ژاپن در پی توافق مقامات بلندپایه ایران و ژاپن به منظور گسترش همکاری های دو کشور و حضور پررنگ تر شرکت های ژاپنی در پروژهای زیرساختی جمهوری اسلامی ایران در دوران پس از برجام صورت گرفته است.

هیات اعزامی کشورمان علاوه بر بازدید از مرکز کنترل راه آهن توبو (Tubo) و دیدار با معاون وزیر امور خارجه و معاون وزیر اقتصاد، تجارت و صنعت، با مدیران شرکت های مختلف ژاپنی نیز در خصوص پروژهای مختلف از جمله ساخت خطوط آهن سریع السیر و حومه ای تهران و تبریز، ساخت خط آن چابهار - زاهدان، بررسی امکان تامین هواپیماهای مورد نیاز ناوگان هوایی کشور نیز مذاکره کرد.

همچنین بررسی فرصت های سرمایه گذاری و مشارکت در صنعت حمل و نقل ریلی کشورمان با حضور هیات ایرانی در «سیمنار راه آهن ایران» در هتل ادمونت توکیو به شرکتهای ژاپنی معرفی شد.

منبع:  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

 
 
دسترسی سریع
اتوماسیون اداری
سامانه پرسنلی
تور مجازی
تماس با ما
دفتر مرکزی
نشانی : تهران- بلوار میرداماد- خیابان البرز-کوچه تابان شرقی- پلاک8
تلفن  :26409569-021   26409564-021   فکس:26409554-021   
پست الکترونیکی:info@iri.co.ir
کارخانه
نشانی  :  استان زنجان- شهرستان ابهر-کيلومتر 17 آزادراه ابهر-قزوین، ضلع جنوبی آزادراه، خيابان ایریکو، شهرک صنعتی ریلی ايريکو کد پستی: 4561137891 صندوق پستی : 456151454
تلفن : 02435362785      دورنگار: 02435362787

کلیه حقوق این سایت به شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان تعلق دارد

Top