مزایده مناقصه اخبار تماس با ما English

اخبار

توافقات مهم ایران و آذربایجان در زمینه حمل و نقل ریلی و هوایی
چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵

وزیر راه و شهرسازی گفت: تکمیل کریدور ریلی شمال- جنوب، افزایش تعداد پروازهای هوایی آذربایجان، اتصال فوری جاده ایران به خط ریلی آذربایجان و حذف عوارض ترانزیتی برای کانتینرهای ایرانی از مهمترین موضوعات مورد توافق جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در کارگروه حمل و نقل بود.

تکمیل کریدور ریلی شمال - جنوب، افزایش تعداد پروازهای هوایی آذربایجان، اتصال فوری جاده ایران به خط ریلی آذربایجان و حذف عوارض ترانزیتی برای کانتینرهای ایرانی از مهمترین موضوعات مورد توافق جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در کارگروه حمل و نقل بود.

وزیر راه و شهرسازی در حاشیه نشست مشترک هیات عالیرتبه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان ضمن اعلام توافق دو کشور برای تکمیل کریدور ریلی شمال-جنوب، به پایگاه اطلاعرسانی دولت گفت: احداث خط آهن رشت-آستارا به ارزش یک میلیارد دلار به صورت مشترک با باکو از مهمترین نتایج سفر امروز رییس جمهور به باکو بود که هر یک، ۵۰۰ میلیون دلار اعتبار برای این طرح در نظر گرفتهاند.

آخوندی با اشاره به اهمیت کریدور حمل و نقل، معروف به شمال-جنوب که دریای سیاه را از طریق ایران به خلیج فارس وصل میکند، افزود: این مسیر، ارتباط ترانزیتی کشورهای جنوب خلیج فارس و حتی آفریقا را به کشورهای آسیای میانه، روسیه، چین و در نهایت اروپا برقرار میکند.

وی با تاکید بر رویکرد دو کشور در سرعت بخشیدن به برقراری ارتباط ریلی، از دو طرح فوری که در سال جاری اجرایی خواهد شد خبر داد.

آخوندی گفت: در اولین اقدام برای وصل شدن به سیستم ریلی آذربایجان در شرایط فعلی، موفق شدیم با طرف آذری در زمینه حذف عوارض ترانزیتی برای کانتینرهای ایرانی، به توافق برسیم.

او همچنین به اتصال جاده ایران به خط ریلی آذربایجان با افتتاح راهآهن آستارا-آستارا اشاره کرد و افزود: اولین بخش کریدور شمال-جنوب با افتتاح خط آهن آستارا-آستارا که تقریبا هشت کلیومتر با مرز ما فاصله دارد تکمیل خواهد شد و با ایستگاه باراندازی که در مرز ایران خواهیم داشت ارتباط جادهای- ریلی بین ایران و آذربایجان ایجاد خواهد شد.

منبع: پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي

 
 
دسترسی سریع
اتوماسیون اداری
سامانه پرسنلی
تور مجازی
تماس با ما
دفتر مرکزی
نشانی : تهران- بلوار میرداماد- خیابان البرز-کوچه تابان شرقی- پلاک8
تلفن  :26409569-021   26409564-021   فکس:26409554-021   
پست الکترونیکی:info@iri.co.ir
کارخانه
نشانی  :  استان زنجان- شهرستان ابهر-کيلومتر 17 آزادراه ابهر-قزوین، ضلع جنوبی آزادراه، خيابان ایریکو، شهرک صنعتی ریلی ايريکو کد پستی: 4561137891 صندوق پستی : 456151454
تلفن : 02435362785      دورنگار: 02435362787

کلیه حقوق این سایت به شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان تعلق دارد

Top