مزایده مناقصه اخبار تماس با ما English

اخبار

تکمیل طرح‌های توسعه شبکه ریلی کشور تا بهار 96
چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به پیش بینی هزینه 2500 میلیارد تومانی توسعه شبکه ریلی و اجرای آن تا بهار 96 از وعده دولت برای تامین کسری اعتبارات یکهزار و 500 میلیارد تومانی شبکه ریلی خبر داد.

 

سیدمسعود نصرآزادانی معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: بر اساس برنامه ریزی ها در سال جاری بهره برداری از 591 کیلومتر شبکه ریلی جزو برنامه های شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور است.

 

وی با اشاره به سیاست های دولت در توسعه شبکه ریلی کشور خاطرنشان کرد: با توجه به سیاست های وزیر راه و شهرسازی و ریاست جمهوری در اتصال مراکز استان ها در اسرع وقت به شبکه ریلی، سلسله جلساتی در مجموعه دولت برگزار و تصمیم گیری شد تا منابع مالی لازم تامین بشود.

 

نصرآزادانی ادامه داد: بر اساس تصمیم گیری‌ها شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور باید حداکثر چهار مرکز استان یعنی شهرهای رشت، ارومیه، کرمانشاه و همدان را به شبکه ریلی متصل کند همچنین تلاش داریم تا از طریق شبکه ریلی و تبریز به بستان آباد دسترسی پیدا کنیم.

 

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: اگر منابع در نظر گرفته شده و پیشنهادی برای اجرای طرحها تامین شود دسترسی مردم به شبکه حمل و نقل ریلی افزایش قابل توجهی خواهد یافت و این افزایش موجب افزایش سهم حمل و نقل ریلی از کل شبکه بار و مسافری در کشور خواهد شد.

 

نصرآزادانی با اشاره به اینکه متوسط ساخت راه آهن در کشور در سال های گذشته در بدترین و بهترین حالت 100 تا180 کیلومتر در سال نوسان داشت گفت: امسال ساخت راه آهن کشور 591 کیلومتر پیش بینی شده است و با تلاشی که برای این موضوع وجود دارد پیش بینی می شود در صورتیکه بخواهیم مراکز استان ها را نیز به آن بیفزاییم مقدار تعیین شده افزایش پیدا کند که می تواند جهشی در توسعه شبکه حمل و نقل ریلی باشد.

 

وی همچنین در مورد موانع احتمالی پیشرفت کارها و کافی بودن بودجه ای که برای توسعه شبکه حمل و نقل ریلی در نظر گرفته شده گفت: بخشی از موانعی که وجود دارد مباحث قراردادی و گردش کارهای قراردادها در مدت زمان باقی مانده و محدودیت های زمانی است که بهرحال باید طی شود. عامل دوم نیز شامل آماده بودن طرح ها از لحاظ تملک، معارضان و رفع معارضان و آزادسازی مسیر است که همه آنها قابل حل هستند. محدودیت های عمده تامین منابع مالی است و برای اینکه بتوانیم به اهداف امسال (95) برسیم به بودجه ای معادل 2 هزار و 500 میلیارد تومان نیاز داریم.

 

نصرآزادانی با تاکید بر حمایت از طرح های اقتصادی مقاومتی و تامین بودجه برای آن میزان اعتبارات تامین شده برای این طرح را تشریح کرد و گفت: در اعتبارات امسال برای توسعه شبکه خطوط ریلی که در اولویت اقتصاد مقاومتی است هزار میلیارد تومان اعتبارات تخصیص داده شد. همچنین دولت برنامه ریزی کرده است تا از محل اسناد خزانه اسلامی کسری یکهزار و 500 میلیارد تومان را تامین کند.

 

وی در پایان افزود: اگر 100 درصد تخصیص امسال را داشته باشیم و یکهزار و 500میلیارد تومان نیز از منابع اضافه بر اعتبار تامین شود و با تلاشی که در مجموعه هست و برنامه ریزی هایی که برای آن انجام گرفته است این امید وجود دارد تا بتوانیم بخشی از طرح ها را تا پایان سال جاری و همه طرح را در نهایت تا بهار سال 96 به سرانجام برسانیم.

مرجع : خبرگزاری صدا و سیما

 
 
دسترسی سریع
اتوماسیون اداری
سامانه پرسنلی
تور مجازی
تماس با ما
دفتر مرکزی
نشانی : تهران- بلوار میرداماد- خیابان البرز-کوچه تابان شرقی- پلاک8
تلفن  :26409569-021   26409564-021   فکس:26409554-021   
پست الکترونیکی:info@iri.co.ir
کارخانه
نشانی  :  استان زنجان- شهرستان ابهر-کيلومتر 17 آزادراه ابهر-قزوین، ضلع جنوبی آزادراه، خيابان ایریکو، شهرک صنعتی ریلی ايريکو کد پستی: 4561137891 صندوق پستی : 456151454
تلفن : 02435362785      دورنگار: 02435362787

کلیه حقوق این سایت به شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان تعلق دارد

Top