مزایده مناقصه اخبار تماس با ما English

اخبار

راه‌اندازی خطوط چهارم قطارهای حومه‌ای شرق و غرب تهران تا پایان سال
دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵

مدیرعامل شرکت راه‌آهن از تکمیل خط سوم راه‌آهن حومه‌ای تهران-ورامین-گرمسار تا مهر ماه و خط چهارم تا پایان سال خبر داد و گفت: چهارخطه کردن راه‌آهن حومه‌ای تهران-کرج-هشتگرد در حال اجرا است که خط سوم در چند ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید و خط چهارم نیز تا پایان سال جاری نهایی خواهد شد.

محسن پورسید آقایی در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت قطارهای حومه‌ای و پروژه‌های در دست اجرا اظهار داشت: خوشبختانه یکی از سیاست‌های جدی پس از تشکیل وزارت راه و شهرسازی ایجاد پیوندی بین حمل‌ونقل و شهرسازی بود که مهمترین نقطه پیوند آن با ایجاد قطارهای حومه‌ای برای تردد ساکنان اطراف شهرهای بزرگ رقم خورد.

این مقام مسئول گفت: جابه‌جایی مسافر از طریق قطارهای حومه‌ای از دو میلیون مسافر به چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در سال گذشته رسید و امسال به هفت میلیون مسافر خواهد رسید.

وی افزود: خط سوم راه‌آهن حومه‌ای تهران-ورامین-گرمسار تا مهر ماه و خط چهارم تا پایان سال راه‌اندازی خواهد شد. همچنین چهارخطه کردن راه‌آهن حومه‌ای تهران-کرج-هشتگرد در حال اجرا است که خط سوم در چند ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و خط چهارم نیز تا پایان سال جاری نهایی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن با بیان اینکه «دو مسیر حومه‌ای اصلی واقع در شرق و غرب تهران به طور جدی در حال پیگیری است» گفت: مطالعات مشابهی در مسیرهای مشهد، اصفهان و تهران که نیاز به خطوط جدید دارند در دست انجام است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به حمایت دولت از خطوط حومه‌ای بیان داشت: دولت در لایحه برنامه ششم به مجلس پیشنهاد تاسیس سازمان مختص قطارهای حومه‌ای در کشور را داد تا کمبود قطارهای حومه‌ای توسط این سازمان پیگیری و تامین شود.

پورسیدآقایی با اشاره برخی ابهامات در خصوص قطار حومه‌ای اصفهان بین شهرداری و شرکت راه‌آهن تصریح کرد: قرارداد بین شرکت راه‌آهن، شهرداری نجف‌آباد و شهرداری اصفهان امضا شده و بر اساس  چهارچوب قرارداد پیش می‌رود که زیرسازی آن بر عهده شهرداری‌هاست و تعهد راه‌آهن برای تامین ناوگان است و با توجه به اینکه شهرداری‌ها تا کنون پیمانکار اجرای زیرسازی را انتخاب نکرده‌اند، قبل از آن نیاز است که اصل پروژه به تایید شورای عالی ترافیک برسد که هم اکنون به تصویب شورای ترافیک استان اصفهان رسیده اما منتظر دستور جلسه شورای عالی ترافیک برای تصویب طرح هستند تا شهرداری‌ها بتوانند پیمانکار خود را انتخاب کنند و شرکت راه‌آهن نیز به تعهدات خود برای تامین و تجهیزات ناوگان اقدام خواهد کرد.

به گفته وی اگر شهرداری‌های مسیر به موقع کار زیرسازی را انجام دهند راه‌آهن آمادگی کامل برای انجام تعهدات خود را برای تامین و بهره‌برداری دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: راه‌آهن کرمانشاه نیز جزو اولویت‌های درجه یک وزارتخانه است و بر اساس تعهدات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و تخصیص بودجه کامل، این پروژه تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،

 
 
دسترسی سریع
اتوماسیون اداری
سامانه پرسنلی
تور مجازی
تماس با ما
دفتر مرکزی
نشانی : تهران- بلوار میرداماد- خیابان البرز-کوچه تابان شرقی- پلاک8
تلفن  :26409569-021   26409564-021   فکس:26409554-021   
پست الکترونیکی:info@iri.co.ir
کارخانه
نشانی  :  استان زنجان- شهرستان ابهر-کيلومتر 17 آزادراه ابهر-قزوین، ضلع جنوبی آزادراه، خيابان ایریکو، شهرک صنعتی ریلی ايريکو کد پستی: 4561137891 صندوق پستی : 456151454
تلفن : 02435362785      دورنگار: 02435362787

کلیه حقوق این سایت به شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان تعلق دارد

Top