مزایده مناقصه اخبار تماس با ما English

اخبار

درخواست بازگشت پورسیدآقایی به راه‌آهن
يکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵

محسن‌ پورسیدآقایی مدیرعامل شرکت راه‌‌آهن جمهوری اسلامی  و معاون وزیر راه به دنبال وقوع سانحه ریلی برخورد قطار سمنان - مشهد و تبریز- مشهد، از سمت خود استعفا کرد. این در حالی است که برخی متخصصان این حوزه این استعفا را به ضرر راه‌آهن دانسته و از تشکیل کمپینی برای درخواست بازگشت او به راه‌آهن خبر می‌دهند.

 

محسن پورسیدآقایی، مدیر عامل شرکت راه آهن در برنامه ویژه خبری شبکه یک و پس از اعلام اخرین جزئیات حادثه ریلی سمنان از مردم ایران عذرخواهی کرده و استعفای خود را اعلام کرد. این استعفا از سوی عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی نیز پذیرفته شده است.

 

پورسیداقایی در سخنانی اظهار داشت: این مساله به مدیریت راه آهن  هم بر میگردد،فقط به عوامل انسانی بر نمی گردد  البته باید به تکنولوژی هم اطمینان کرد.من متاسفم و استعفا کرده ام و وزیر محترم استعفای مرا پذیرفته اند ، این را مسئولیت اجتماعی خودم می دونم .من رسما از مردم عذرخواهی می کنم.

 

این استعفا در حالی است که بسیاری از کارشناسان حوزه ریلی این اتفاق را نادرست می دانند. برخی از کارشناسان با اشاره به اینکه سالانه هزاران نفر بر اثر نصب اشتباه گاردریل جان خودشان را از دست می‌دهند و آب از آب تکان نمی خورد به این نکته اشاره کردند که بخاطر کار به این سختی و پر مشغله راه آهن تحمل اشتباه ندارند.

 

برخی دیگر از کارشناسان با اشاره به این استعفا اظهار داشتند: اتفاق امروز نشان داد، علی رغم همه آلودگی ها و همه رانت‌ها و فسادها هنوز افرادی هستند که به ارزش‌هایی بسیار والاتر از باورهای عمومی ما معتقد هستند. امروز دکتر آقایی، ابعاد مدیریت و مسوولیت‌پذیری در تاریخ جمهوری اسلامی را تغییر داد. هیچ کس در موارد عظیم‌تر نظیر سقوط هواپیما و یا سانحه خیام و هزاران نمونه دیگر چنین شجاعتی را نداشتند.

 

برخی خبر از تشکیل کمپین هایی برای درخواست از وزیر در خصوص انتصاب دوباره ایشان می‌دهند.

منبع : تین نیوز

 
 
دسترسی سریع
اتوماسیون اداری
سامانه پرسنلی
تور مجازی
تماس با ما
دفتر مرکزی
نشانی : تهران- بلوار میرداماد- خیابان البرز-کوچه تابان شرقی- پلاک8
تلفن  :26409569-021   26409564-021   فکس:26409554-021   
پست الکترونیکی:info@iri.co.ir
کارخانه
نشانی  :  استان زنجان- شهرستان ابهر-کيلومتر 17 آزادراه ابهر-قزوین، ضلع جنوبی آزادراه، خيابان ایریکو، شهرک صنعتی ریلی ايريکو کد پستی: 4561137891 صندوق پستی : 456151454
تلفن : 02435362785      دورنگار: 02435362787

کلیه حقوق این سایت به شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان تعلق دارد

Top