مزایده مناقصه اخبار تماس با ما English

اخبار

قرارداد ساخت ۴۵۰ واگن ریل‌باس بین شرکت روتم و ایریکو
يکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶

قرارداد ساخت ۴۵۰ واگن ریل‌باس میان راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و کنسرسیوم ایرانی-کره‌ای متشکل از شرکت ایریکو و هیوندای روتم در حضور وزیر راه و شهرسازی منعقد شد.

بنا به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) شنبه  ۱۱ آذر 13۹۶ قرارداد ساخت ۴۵۰ دستگاه ریل باس ، به ارزش ۷۲۰ میلیون یورو در حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، میان شرکت راه‌آهن، شرکت هیوندای روتم- کره جنوبی و شرکت ایریکو منعقد شد.

آخوندی در این مراسم گفت: این قرارداد با مشارکت شرکت هیوندای رتم- کره جنوبی و شرکت ایریکو ایران به مرحله اجرا می‌رسد.

وزیر راه و شهرسازی دوره اجرای قرارداد را ۶.۵ سال اعلام کرد و گفت: در حال  حاضر ۱۰۰ دستگاه واگن ریل باس ساخت شرکت ایریکو در شبکه ریلی کشورفعال است.

آخوندی با اشاره به قرارداد قبلی میان شرکت راه‌آهن و هیوندای روتم خاطرنشان کرد: قرارداد قبلی شامل ۱۵۰ دستگاه ریل باس بود  که ۵۰ دستگاه دیگر در دست ساخت است که به ناوگان کشور اضافه خواهد شد. اما ۴۵۰ دستگاهی که امروز قرارداد آن منعقد شد بدان معنی است که در پایان دوره قرارداد ۶۰۰ واگن ریل باس خودکشش حومه‌ای را به طور فعال در شبکه ریلی خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: این گام بسیار بزرگ در جهت اجرای برنامه ششم است که توسعه قطارهای حومه‌ای در دستور کار آن قرار گرفته است.

در ادامه وی اظهار داشت: امیدوارم با اجرای این قرارداد یک گام بسیار بزرگ در جهت تحول در حوزه حمل‌ونقل مسافری و حومه‌ای و گام عملیاتی برای انتقال مسافر از جاده به ریل برداشته شود.

محمدزاده مدیرعامل راه آهن نیز در حاشیه امضای این قرارداد گفت: اولین سری این واگن ها در کمتر از 1.5 سال آینده تحویل راه آهن خواهد شد.

محمدزاده یادآورشد: سازنده تجهیزات این واگن ها روتم کره جنوبی است و بیشتر این تجهیزات در شرکت ایریکو تولید خواهد شد، ضمن این که اجرای این قرارداد همراه با انتقال دانش فنی خواهد بود. 
سئونگ تاگیم مدیرعامل شرکت هیوندایی روتم کره جنوبی نیز گفت: در تولید این واگن ها در شرکت ایریکو دانش فنی و تکنولوژی ساخت این واگن ها نیز به این شرکت ایرانی منتقل می شود. 
سئونگ تاگیم افزود: همکاریهای فنی شرکت روتم کره جنوبی تا پایان ساخت این واگن ها با شرکت ایریکو ادامه خواهیم داد تا این ریل باس ها تماما به راه آهن ایران تحویل شود.

 
 
دسترسی سریع
اتوماسیون اداری
سامانه پرسنلی
تور مجازی
تماس با ما
دفتر مرکزی
نشانی : تهران- بلوار میرداماد- خیابان البرز-کوچه تابان شرقی- پلاک8
تلفن  :26409569-021   26409564-021   فکس:26409554-021   
پست الکترونیکی:info@iri.co.ir
کارخانه
نشانی  :  استان زنجان- شهرستان ابهر-کيلومتر 17 آزادراه ابهر-قزوین، ضلع جنوبی آزادراه، خيابان ایریکو، شهرک صنعتی ریلی ايريکو کد پستی: 4561137891 صندوق پستی : 456151454
تلفن : 02435362785      دورنگار: 02435362787

کلیه حقوق این سایت به شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان تعلق دارد

Top