مزایده مناقصه اخبار تماس با ما English

اخبار

مراسم تحویل واگن های متروی تولیدی ایریکو
پنج شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) در سی و هفتمین مراسم بهره برداری از طرح‌های ملی وزارت کشور، مراسم تحویل ۵۰ دستگاه واگن متروی تولیدی در شرکت ایریکو برای متروی کلانشهرهای تبریز، اصفهان و شیراز با حضور ویدیو کنفرانسی رییس جمهوری اسلامی ایران در روز 27 آذرماه سال جاری برگزار شد.

آقای رجب صلاحی معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در این مراسم ، گفت: کارخانه ایریکو در شهرستان ابهر استان زنجان در تولید واگن های  مترویی فعال است.
وی بابیان اینکه برنامه احداث ۹۳۰ خط مترویی در ۱۰ شهر کشور با جمعیتی بیش از ۲۰ میلیون نفر در حال انجام است، افزود: از این تعداد خطوط ۵ شهر تهران، مشهد، شیراز، اصفهان و تبریز به طول ۳۳۸ کیلومتر در حال بهره برداری است که ۵۲ درصد آن در دولت یازدهم و دوازدهم تحقق یافته است و ۲۵۰ کیلومتر خط مترو نیز دردست ساخت و توسعه است.

آقای رجب صلاحی با اشاره به اینکه فرآیند ساخت خطوط مترویی با بکارگیری فناوری‌های پیشرفته در دست اجراست که در بسیاری از مراحل به خودکفایی رسیده ایم، گفت: هزینه احداث و راه اندازی هر کیلومتر خط مترو به همراه ناوگان بالغ بر هزار میلیارد تومان است که دولت تاکنون بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان به حوزه حمل و نقل درون شهری کشور کمک کرده و از این مبلغ ۴۰ هزار میلیارد تومان در دولت یازدهم و دوازدهم در قالب انتشار اوراق مالی اسلامی، تسهیلات فاینانس و سایر کمک‌ها تخصیص یافته است.
وی کاهش ۵۰۰ میلیون لیتری مصرف سوخت در سال را از مزایای خطوط ریلی برشمرد و افزود: نکته مهم حمل و نقل ریلی صرفا صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش گاز‌های گلخانه‌ای نیست بلکه نقش مهمی در کاهش زمان سفر، ترافیک و تصادفات شهری دارد.
وی افزود با اینکه هم اکنون روزانه دو و نیم میلیون مسافر با مترو جا به جا می‌شوند، پیش بینی می‌شود با تکمیل خطوط مترو و تعمیر واگن‌های موجود سهم حمل و نقل ریلی در کل سفر‌های درون شهری در کلانشهر‌ها از ۷ درصد به ۲۰ درصد افزایش یابد.
برای اتمام خطوط در کلانشهر‌ها نیازمند حداقل ۲۵۰۰ دستگاه واگن هستیم که طبق برنامه ششم توسعه تامین ۲۰۰۰ دستگاه واگن از طریق وزارت کشور و در قالب فاینانس در دستورکار قرار گرفته است.
آقای رجب صلاحی با اشاره به حمایت‌های دولت در تامین خطوط مترو گفت: قرارداد تامین ۳۱۵ دستگاه واگن برای شهر‌های اصفهان، شیراز و تبریز به ارزش ریالی ۹ هزار میلیارد تومان در دست اجراست که در همین دولت ۱۰۰ دستگاه واگن به این سه شهر تحویل شده و در حال بهره برداری است.
وی همچنین گفت: برنامه ساخت و تولید ۲۱۵ دستگاه واگن مترویی با تغذیه برق بالاسری از این قرارداد برای اولین بار در کشور در شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان ( ایریکو) به عنوان یکی از شرکت‌های دانش بنیان در دستورکار قرار دارد که تولید ۵۰ دستگاه واگن به ارزش ۱۳۰۰ میلیارد تومان در دست انجام است و ۲۵۰۰ نفر اشتغالزایی کرده است.
این کارخانه با وسعت ۱۵۲ هکتار و کارگاه‌های تولیدی به مساحت ۷۵ هزار مترمربع قادر به تولید انواع واگن‌های ریلی، ​ریل باس و تراموا و واگن باری است.

 
 
دسترسی سریع
اتوماسیون اداری
سامانه پرسنلی
تور مجازی
تماس با ما
دفتر مرکزی
نشانی : تهران- بلوار میرداماد- خیابان البرز-کوچه تابان شرقی- پلاک8
تلفن  :26409569-021   26409564-021   فکس:26409554-021   
پست الکترونیکی:info@iri.co.ir
کارخانه
نشانی  :  استان زنجان- شهرستان ابهر-کيلومتر 17 آزادراه ابهر-قزوین، ضلع جنوبی آزادراه، خيابان ایریکو، شهرک صنعتی ریلی ايريکو کد پستی: 4561137891 صندوق پستی : 456151454
تلفن : 02435362785      دورنگار: 02435362787

کلیه حقوق این سایت به شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان تعلق دارد

Top