مزایده مناقصه اخبار تماس با ما English

اخبار ایریکو

بازدید وزیر محترم کشور و هیات همراه از شرکت ایریکو
وزیر محترم کشوراز شرکت ایریکو بازدید نمودند. به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) ، وزیر محترم کشورجناب آقای دکتر وحیدی و جمعی از مسئولین محترم استان و شهرستان روز سه شنبه مورخ 1401/06/15 از قسمت های مختلف تولیدی این مجموعه بازدید نمودند و از نزدیک با توانمندی های این شرکت در حوزه ساخت و تولید انواع مختلف واگن های مسافری و باری آشنا شدند.
حضور ایریکو در جشنواره حاتم
دهمین گردهمایی بزرگ مسیولین دولت و مدیران بنگاه های برتر صنعت و اقتصاد ایران با عنوان چهارمین جشنواره حاتم روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان(ایریکو) این شرکت جهت دریافت تندیس تولید ملی در این همایش حضور داشت.
رییس هیات مدیره ایریکو: دولت انقلابی موانع تولید را بردارد
رییس هیات مدیره شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان با توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب با تولید کنندگان گفت: اگر دولت موانع سر راه تولیدکنندگان را بردارد اقتصاد کشور پویا می شود.
بازدید اعضای هیئت مدیره شرکت کشتیرانی از ایریکو
اعضای هیئت مدیره و معاونین شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از کارخانه شرکت ایریکو بازدید نمودند.
پیام تسلیت
إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ مشیت الهی بر این تعلق گرفته تا بهار فرحناک زندگی را خزانی ماتمزده به انتظار بنشیند؛ و این بارزترین تفسیر فلسفه آفرینش در فراخنای بیکران هستی و یگانه راز جاودانگی اوست… ضایعه درگذشت مرحوم مهندس سید علیرضا اشرف زاده یکی از مدیران برتر صنعت ریلی کشور موجب تاسف و تاثر همگان به ویژه جامعه ریلی کشور شد. بدینوسیله با کمال تاثر درگذشت وی را به خانواده محترم ایشان و جامعه صنعت ریلی کشورتسلیت عرض کرده و از درگاه ایزد منان برای آن مرحوم رحمت و مغفرت الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت داریم.
تحویل ست سوم قطارهای مترو تولیدی ایریکو
ست سوم قطارهای مترو تولیدی شرکت ایریکو به سازمان قطار شهری تبریز تحویل داده شد.
پیام تبریک مدیرعامل ایریکو به مناسبت سال نو
"بنام خالق هستی " نفس باد صبا مشک فشان خواهد شد عالم پیر دگر باره جوان خواهد شد خداوند منان را سپاس که در سایه لطف بیکرانش فرصت تجربه سال جدید دیگری را به ما ارزانی داشت. فرارسیدن بهار و آغاز سال نو فرصت دوباره نگریستن به دیروز و امروز است و خوشا آنانکه جان و تن را به نسیم روح بخشش بسپارند و چشم را به دیدار طلایه داران زیبای سپاهش ، غنچه ها ، جوانه ها و سبزه ها روشن سازند. سال 1399 برای مجموعه جوان و پر انگیزه ایریکو سالی سرشار از تلاش و جدیت در عرصه خدمت رسانی در صنعت ریلی بود و خداوند سبحان را شاکریم که در سایه الطاف و عنایات او توانستیم با وجود همه فراز و نشیب ها گامهای بلندی را در این عرصه برداریم که از آن جمله می توان به تکمیل و تحویل نهایی واگن های مترویی اشاره کرد که با برترین کیفیت و بیشترین رضایت از سوی مشتری همراه بود. اینک در آستانه سال نو، تلاشی نو و نگرشی نو را با اتکاء به خالق هستی آغاز می کنیم و یقین دارم که با قلبی سرشار از عشق و امید ، اندیشه ای راسخ و عزمی جزم و در سایه پایبندی به صداقت، امانت داری و وفاداری در سال جدید نیز در مسیر تحقق اهداف و تعهدات شرکت و نائل شدن به چشم انداز پیش رو و اعتلای بیش از پیش نام و جایگاه شرکت ایریکو گام برخواهیم داشت. اینجانب به رسم ادب و تکریم ، ضمن ارج نهادن به خدمات و زحمات بی دریغ همه همکاران ، از درگاه ایزد منان برای شما و خانواده محترمتان سالی توام با سلامتی و بهروزی و سرشار از رحمت و برکت مسئلت می نمایم. امير اسلامي مدير عامل و عضو هيات مديره
برگزاری آیین روز درختکاری در ایریکو
به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو)، در آستانه فرا رسیدن بهار طبیعت و به مناسبت 15 اسفند ماه، همزمان با سراسر کشور آیین روز درختکاری با حضور مهندس اسلامی (مدیر عامل) و جمعی از مدیران و کارکنان ایریکو در محوطه این شرکت برگزار گردید.
بازدید معاون وزارت صمت از ایریکو
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت از کارخانه شرکت ایریکو بازدید نمود.
بازدید مدیر عامل هلدینگ صنعت شوینده از ایریکو
مدیر عامل هلدینگ صنعت شوینده از کارخانه شرکت ایریکو بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو)، آقای مهندس نعمت الهی مدیرعامل و آقای مهندس محمدی راد، عضو هیات مدیره هلدینگ صنعت شوینده در راس هیئتی متشکل از مدیران این هلدینگ روز شنبه، یازدهم بهمن ماه سال جاری از قسمت های مختلف تولیدی شرکت ایریکو بازدید نمودند.
مراسم تحویل واگن های متروی تولیدی ایریکو
به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) در سی و هفتمین مراسم بهره برداری از طرح‌های ملی وزارت کشور، مراسم تحویل ۵۰ دستگاه واگن متروی تولیدی در شرکت ایریکو برای متروی کلانشهرهای تبریز، اصفهان و شیراز با حضور ویدیو کنفرانسی رییس جمهوری اسلامی ایران در روز 27 آذرماه سال جاری برگزار شد.
بازدید مدیرکل گمرک استان زنجان از ایریکو
مدیر کل گمرک استان زنجان از کارخانه شرکت ایریکو بازدید نمودند.
بازدید مدیر عامل شرکت سایپا لجستیک از ایریکو
مدیر عامل شرکت سایپا لجستیک از کارخانه شرکت ایریکو بازدید نمودند.
بازدید استاندارآذربایجان شرقی از ایریکو
استاندار محترم آذربایجان شرقی و هیأت محترم همراه از کارخانه شرکت ایریکو بازدید نمودند.
بازدید مدیر عامل شرکت مترو منطقه اصفهان از ایریکو
مدیر عامل محترم شرکت مترو منطقه اصفهان به همراه عده ای از معاونین و مدیران این شرکت از کارخانه شرکت ایریکو بازدید نمودند.
بازدید مدیر عامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه از ایریکو
مدیر عامل محترم سازمان قطار شهری تبریز و حومه به همراه مدیر عامل محترم شرکت بهره برداری قطار شهری تبریز و هیأت همراه از کارخانه شرکت ایریکو بازدید نمودند.
وزیر راه و شهرسازی از کارخانه شرکت ایریکو بازدید نمودند
به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) صبح امروز (۲ مردادماه) جناب آقای مهندس اسلامی وزیر محترم راه وشهر سازی به همراه جناب آقای دکتر رسولی مدیر عامل محترم راه آهن جمهوری اسلامی ایران و همچنین استاندار محترم زنجان جناب آقای دکتر حقیقی و هیأت های محترم همراه ضمن بازدید از خطوط تولیدی این شرکت ، دو خط تولید، که شامل خط تولید ۸۰ دستگاه ریل‌باس جدید ارتقاء یافته و تولید ۲۰۰ دستگاه بوژی‌های باری Y25 را راه‌اندازی و همچنین در حضور ایشان قرارداد بازسازی 80 دستگاه واگن مسافری شرکت قطارهای مسافری رعد تبریز نیز منعقد گردید.
بازدید نماینده شهرستانهای ابهر، خرمدره و سلطانیه از ایریکو
جناب آقای حجت الاسلام دکتر شجاعی به همراه عده ای از مقامات محلی از کارخانه شرکت ایریکو بازدید نمودند.
بازدید مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی قم از ایریکو
جناب آقای مهندس یزدی، مدیر عامل محترم سازمان اتوبوسرانی قم از کارخانه شرکت ایریکو بازدید نمودند.
کارکنان دلسوز و زحمتکش توسعه صنایع ریلی ایرانیان
حلول سال نو و تولد دوباره طبیعت همواره نوید بخش روز و روزگارخوش و کامیاب تر بوده است. با عرض تبریک و تهنیت این جشن فرخنده باستانی امید است طلوع سال جدید با غروب ناخوشی ها و ناملایمات و دشواری های زمانه و سرآغاز گشایش کارها و امید بخش جان ها و دل ها باشد.
فراخوان تامین عایق مخصوص
شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) در نظر دارد تامین عایق مخصوص (فوم ملامینه ) واگن های مترو را از طریق فراخوان عمومی تامین نماید. شرکتهای علاقمند میتوانند اعلام آمادگی خود را به صورت کتبی جهت دریافت اسناد به شماره نمابراین شرکت : 02126409554 ارسال نمایند.
بازدید مدیر عامل رجا از ایریکو
جناب آقای مهندس رجبی، مدیر عامل محترم شرکت حمل و نقل ریلی رجا از کارخانه شرکت ایریکو بازدید نمودند.
٢٤3 واگن و لکوموتیو جدید وارد شبکه حمل‌ونقل ریلی شد
٢٤٣ دستگاه واگن مسافری و باری، خودکشش و لکوموتیو جدید با حضور وزیر راه و شهرسازی، رونمایی و وارد شبکه ریلی کشور شد.
بازدید معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت از ایریکو
معاون محترم امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت ، معدن و تجارت کشور از کارخانه شرکت ایریکو بازدید نمودند.
بازدید مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صمت از ایریکو
مدیر کل محترم صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت ، معدن و تجارت کشور از کارخانه شرکت ایریکو بازدید نمودند.
پیام تسلیت
در برابر تقدیر حضرت پروردگار چاره ای جز تسلیم و رضایت نیست. ضایعه درگذشت مرحوم مهندس ناصر صوفی یکی از مدیران برتر صنعت ریلی کشور موجب تاسف و تاثر همگان به ویژه جامعه ریلی کشور شد. بدینوسیله با کمال تاثر درگذشت وی را به خانواده محترم ایشان و جامعه صنعت ریلی کشورتسلیت عرض کرده و از درگاه ایزد منان برای آن مرحوم رحمت و مغفرت الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت داریم.
حضور ایریکو در نمایشگاه فرصتهای ساخت داخل
نخستین نمایشگاه تخصصی نیازمندی‌های وارداتی و فرصت‌های ساخت داخل از روز 27 آبان ماه لغایت 1 آذر ماه در محل نمایشگاه بین‌المللی کاسپین زنجان برگزار گردید.
بازدید مدیر کل دفتر حمل و نقل ریلی وزارت کشور از ایریکو
مدیر کل محترم دفتر حمل و نقل ریلی درون شهری و حومه ای وزارت کشور به همراه ریاست محترم سازمان قطار شهری شیراز از کارخانه شرکت ایریکو بازدید نمودند.
بازدید مدیر عامل سازمان قطار شهری اصفهان از ایریکو
مدیر عامل سازمان قطار شهری اصفهان در رأس هیأتی متشکل از تنی چند از معاونین و مدیران این سازمان از کارخانه شرکت ایریکو بازدید نمودند.
دیدار با فرماندهی نیروی انتظامی استان زنجان و شهرستان ابهر
جمعی از مدیران ارشد شرکت ایریکو در هفته ناجا با فرماندهی نیروی انتظامی استان زنجان و شهرستان ابهر دیدار نمودند.
بازدید فرماندار ابهر از ایریکو
جناب آقای مهندس نوروزی فرماندار محترم شهرستان ابهر به همراه جمعی از مقامات محلی از شرکت ایریکو بازدید نمودند.
بازدید شهردار کرج از ایریکو
جناب آقای دکتر کمالی زاده، شهردار کلان شهرکرج از خطوط تولیدی شرکت ایریکو بازدید نمود.
بازدید نخبگان و استعدادهای برتر استان از ایریکو
جمعی از نخبگان و استعدادهای برتر بنیاد نخبگان استان زنجان از شرکت ایریکو بازدید کردند.
افتتاح بزرگترین خط تولید و تست واگن های متروی کشور در ایریکو
بزرگترین خط تولید و تست واگن های متروی کشور توسط جناب آقای دکتر جهانگیری معاون اول محترم رئیس جمهور در شرکت ایریکو به طور رسمی افتتاح و به بهره برداری رسید.
حضور موفق ایریکو در هفتمین نمایشگاه حمل و نقل ریلی
شرکت ایریکو در هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل ونقل ریلی، صنایع و تجهیزات وابسته که از تاریخ 19 الی 22 خرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار گردید، حضوری موفق داشت. در این نمایشگاه ۱۴۶ شرکت داخلی و ۷ شرکت خارجی از کشورهای چین، روسیه و لتونی آخرین دستاوردهای خود را عرضه کردند.
دعوتنامه هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی
بسیار خرسندیم در هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع و تجهیزات وابسته در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران سالن 8/9 غرفه شماره 23 پزیرای شما باشیم.
تبریک روز جهانی کارگر
کارگران از شریف ترین طبقه اجتماع هستند، زیرا! چرخش دست و بازوی آنها باعث چرخش چرخه های زندگی جامعه و امتداد رگه های حیات در مجاری هستی است. یازدهم اردیبهشت ماه بهانه ای است برای تجلیل از بزرگ مردان و شیرزنان زحمت کش که با همت والا، اراده پولادین و دستان توانمند خود چرخ تولید و صنعت را به گردش در آورده و با تحمل سختی ها و مشقت های این راه، شکوه و عزت رابرای مملکت خویش به ارمغان می آورند. فرارسیدن این روز خجسته را به یکایک کارگران پرتلاش ایران زمین وخانواده ایریکو تبریک عرض می نماییم.
پیام تبریک مدیر عامل ایریکو به مناسبت سال نو
خداوند بزرگ را شاکریم که دوباره فرصتي عطاء فرمود تا بهاري ديگر را در کنار هم شاهد باشيم و در مکتبي به وسعت الطاف بي کران او، درس زندگي، تلاش صادقانه و انسانيت بياموزيم. در آخرین روزهای سال 1397 فرصت را مغتنم شمرده و از تلاشها و سخت كوشی‌های تمامی پرسنل زحمتکش شرکت ایریکو کمال تشكر و قدردانی را دارم و برای تحقق برنامه‌های آتی در سال جدید دست یکایک همکاران را می‌فشارم. بنده به توانمندی همكارانم اعتقاد راسخ دارم و معتقدم در پناه الطاف حضرت حق تعالی و با تدبیر و برنامه‌ریزی شایسته روزهای پیش رو را بهتر از ایام گذشته خواهیم ساخت. اینجانب فرا رسیدن سال نو و بهار پرطراوت را به تمامی شما همكاران عزیز تبریك و شاد باش گفته و سالی سرشار از بركت، معنویت، سربلندی، پیروزی و موفقیت را از درگاه ایزد منان برای شما و خانواده محترمتان آرزومندم. امیر اسلامی مدیر عامل
ممیزی سیستم مدیریت یکپارچه (IMS)
شرکت ایریکو موفق به اخذ گواهینامه های ISO 9001:2015, ISO14001:2015, ISO 45001:2018 گردید.
مراسم روز درختکاری در ایریکو
به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو)، در آستانه فرا رسیدن بهار طبیعت و به مناسبت 15 اسفند ماه، همزمان با سراسر کشور مراسم روز درختکاری با حضور مهندس اسلامی (مدیر عامل) و جمعی از معاونین و مدیران و کارکنان ایریکو در محوطه این شرکت برگزار گردید.
حضور ایریکو در نوزدهمین کنفرانس ملی جوش و بازرسی
نمایندگان شرکت ایریکو در نوزدهمین کنفرانس ملی جوش و بازرسی و هشتمین کنفرانس ملی آزمایش‌های غیرمخرب حضوری موفق داشتند. این کنفرانس در قالب همایشی دو روزه در روزهای هفتم و هشتم اسفند ماه سال جاری، توسط انجمن جوشکاری و آزمایش‌های غیرمخرب ایران و با همکاری دانشگاه مالک اشتر در اصفهان برگزار گردید.
تشکیل جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در ایریکو
استاندار زنجان در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که به منظور بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی این استان برگزار می گردد، این بار در شرکت ایریکو حضور یافت.
بازدید معاونت عـمرانی استاندارگـیلان
جناب آقای مهندس علی اوسط اکبری مقدم، معاونت محترم عمرانی استاندار گیلان به همراه شهردار و تنی چند از اعضای شورای شهر رشت از کارخانه شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) بازدید نمودند.
بازدید معاون امور زيربنايي سازمان برنامه بودجه کشوراز ایریکو
جناب آقای مهندس سعـيديان معاونت محترم مديرکل امور زيربنايي سازمان برنامه بودجه کشور به همراه جناب آقای دکتر رجب صلاحی مدیر کل دفتر حمل و نقل ریلی درون شهری و حومه ای شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور در راس هیئتی از کارخانه شرکت ایریکو بازدید نمودند.
بازدید نائب رئیس شورای شهر کرج از ایریکو
جناب آقای مهندس خلیلی ادکانی نائب رئیس شورای شهر کرج از خطوط تولیدی شرکت ایریکو بازدید نمود.
بازدید معاون عمرانی وزیر کشور از ایریکو
جناب آقای دکتر جمالی نژاد معاون محترم عمران وتوسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور از خطوط تولیدی شرکت ایریکو بازدید نمودند.
بازدید مدیر عامل سازمان عمران کرمان از ایریکو
جناب آقای مهندس افخمی مدیر عامل سازمان عمران کرمان به همراه جناب آقای مهندس شه بخش مدیر عامل شرکت کرمان خودرو و جناب آقای مهندس کریمی مدیر عامل شرکت جوپار در راس هیئتی از کارخانه شرکت ایریکو بازدید نمودند.
بازدید معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد از ایریکو
جناب آقای مهندس برکچی معاونت محترم حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد و جناب آقای مهندس مبین مقدم مدیر عامل محترم شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد و هیئت محترم همراه از کارخانه شرکت ایریکو بازدید نمودند.
سفر وزیر راه و شهر سازی با قطارهای حومه ای ایریکو
بنا به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو)، عباس آخوندی وزیر محترم راه و شهر سازی جهت افتتاح و بازدید از پروژه‌های عمرانی شهر جدید پرند بهمراه مدیرعامل راه آهن و هیات همراه، در روز بیست و دوم شهریور ماه جاری با قطار حومه ای تولید شرکت ایریکو به این شهر سفر نمودند.
معارفه مدیرعامل جدید ایریکو
به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) طی جلسه ای که با حضور جناب آقای دکتر حسن نژاد (نایب رئیس هیئت مدیره) و مدیران شرکت ایریکو در روز دوشنبه پنجم شهریورماه جاری برگزار گردید، جناب آقای مهندس اسلامی از طرف هیئت مدیره ایریکو به عنوان مدیر عامل جدید این شرکت معرفی گردید.
انتصاب آقای دکتر لطفی به سمت معاونت عملیات
جناب آقای دکتر امیر حسین لطفی طی حکمی از سوی جناب آقای دکتر حسن نژاد ( نایب رئیس هیئت مدیره) به سمت معاونت عملیات شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان(ایریکو) منصوب شد.
بازدید دکتر رجب صلاحی و اعضای شورای شهر کرج از ایریکو
جناب آقای دکتر رجب صلاحی مدیر کل دفتر حمل و نقل ریلی درون شهری و حومه¬ ای شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور در رأس هیأتی متشکل از تنی چند از رؤسا ، معاونین ، مدیران و کارشناسان سازمان حمل و نقل ریلی و اعضای شورای شهر کرج از کارخانه ایریکو بازدید کرد.
بازدید مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان از ایریکو
جناب آقای مهندس انصاری مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان در رأس هیأتی متشکل از معاونین و مدیران آن سازمان از کارخانه شرکت ایریکو بازدید نمودند.
بازدید مدیر شعب بانک انصار استان زنجان از ایریکو
جناب آقای عباسی مدیر شعب بانک انصار استان زنجان به همراه تنی چند از معاونین و روسای شعب استان زنجان از کارخانه شرکت ایریکو بازدید نمودند.
ایریکو موفق به اخذ گواهینامه های ISO 3834 و EN 15085 گردید
به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) این شرکت موفق به اخذ گواهینامه های ISO 3834 و EN 15085 گردید. گفتنی است ایریکو اولین شرکتی می باشد که در حوزه ریلی موفق به اخذ این گواهینامه ها گردیده است.
بازدید عضو هیات مدیره و معاونین راه آهن از ایریکو
جناب آقای مهندس سعید رسولی عضو هیات مدیره راه آهن جمهوری اسلامی ایران صبح روز دوشنبه پانزدهم مرداد ماه از کارخانه شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان ( ایریکو ) بازدید نمودند.
بازدید رئیس اتاق بازرگانی ایران از ایریکو
جناب آقای مهندس شافعی رئیس محترم اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران از کارخانه شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) بازدید نمودند.
تست های استاتیک و دینامیک ریل باس 27 انجام شد
تست های استاتیک و دینامیک ریل باس 27 با حضور کارشناسان راه آهن جمهوری اسلامی ایران با موفقیت انجام شد.
بازدید معاون ناوگان و مدیر کل واگنهای راه آهن از ایریکو
مهندس تفقدی معاون محترم ناوگان و مهندس حاج باقری مدیر کل محترم واگنهای راه آهن جمهوری اسلامی ایران از کارخانه شرکت ایریکو بازدید نمودند.
برگزاری مسابقه نقاشی به مناسبت روز جهانی کار و کارگر در ایریکو
مسابقه نقاشی به مناسبت روز جهانی کار و کارگر ویژه فرزندان خانواده ایریکو در کارخانه شرکت ایریکو برگزار شد.
بازدید دانشجویان دانشکده فنی کاسپین از ایریکو
دانشجویان مهندسی پلیمر دانشکده فنی کاسپین دانشگاه تهران از کارخانه شرکت ایریکو بازدید کردند.
پیام تبریک مدیر عامل ایریکو به مناسبت سال نو
فرا رسيدن سال نو، شميم رويش شوق انگيز هستي، و آغاز بهار و تجدید زندگی در طبیعت و زنده شدن گیاهان، یاد آور عظمت بی انتهای پروردگار است. خداوند متعال را شاکریم که دیگر بار توفیق حلاوت حلول سالی دیگر را بر ما ارزانی داشت تا با تدبر و تعقل بر آنچه که گذراندیم، در سایه الطاف بیکرانش دل به تلاشی افزون برای عزت، سربلندی و کامیابی ببندیم. در اینجا فرصت را مغتنم شمرده ، لازم می دانم از زحمات و تلاشهای صمیمانه و دلسوزانه و بی وقفه همه همکاران عزیزم در شرکت ایریکو خصوصا طی یکسال گذشته تشکر نمایم. بدون شک همه موفقیت ها و پیشرفت ها در طول سال، مرهون سعی و تلاش جمعی شما می‌باشد. اینجانب در آستانه بهار طبیعت سال خوشی را توأم با سلامتی، سعادت و عاقبت بخیری، سربلندی، پیروزی و موفقیت برای یکایک شما عزیزان و خانواده های محترمتان از خداوند منان مسئلت دارم . ناصر صوفی مدیر عامل
ممیزی سیستم مدیریت یکپارچه (IMS)
شرکت ایریکو موفق به تمدید گواهی نامه های OHSAS18001-ISO14001 و ISO9001 گردید.
بازدید کارشناسان فنی سازمان قطار شهری شیراز و حومه
تعدادی از کارشناسان فنی سازمان قطار شهری شیراز و حومه از کارخانه شرکت ایریکو بازدید کردند.
قرارداد ساخت ۴۵۰ واگن ریل‌باس بین شرکت روتم و ایریکو
قرارداد ساخت ۴۵۰ واگن ریل‌باس میان راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و کنسرسیوم ایرانی-کره‌ای متشکل از شرکت ایریکو و هیوندای روتم در حضور وزیر راه و شهرسازی منعقد شد.
بازدید مدیر عامل شرکت بهره برداری قطار شهری تبریز از ایریکو
مهندس یعقوب وحید کیا مدیر عامل شرکت بهربرداری قطار شهری تبریز در رأس هیأتی متشکل از تنی چند از معاونین و مدیران این شرکت از کارخانه شرکت ایریکو بازدید کرد.
بازدید استاندار زنجان و نماینده شهرستانهای ابهر، ... از ایریکو
مهندس اسدالله درویش امیری استاندار زنجان و دکتر محمد عزیزی نماینده مردم شهرستانهای ابهر ، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی در رأس هیئتی متشکل از سرپرست اداره کل گمرک استان زنجان (مهندس احمدی) ، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان(مهندس فغفوری) ، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ( دکتر یوسفی )به همراه تعدادی از مقامات محلی و هیئت های همراه ایشان از کارخانه شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) بازدید کردند.
راه اندازی خط تولید واگنهای مترو در ایریکو
خط تولید 215 دستگاه واگنهای متروی شهرهای تبریز ، اصفهان و شیراز در شرکت ایریکو راه اندازی شد. بنا به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) روز شنبه، پانزدهم مهر ماه جاری خط تولید واگنهای متروی شهر های تبریز، اصفهان و شیراز، توسط مهندس حسن نژاد رئیس هیئت مدیره شرکت ایریکو و با حضور مهندس صوفی مدیر عامل و جمعی از مدیران و معاونین این شرکت افتتاح گردید.
برگزاری مراسم پر فیض زیارت عاشورا در ایریکو
السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین کارکنان شرکت ایریکو طی مراسمی ، با دلهایی بزرگ به بلندای بیرق حسین همنوا با ناله آسمان و زمین، دوشادوش هم، نوای یالثارات الحسین سر دادن و یا حسین گویان دل در گرو یار سپردند .
بازدید مدیر کل دفتر حمل و نقل ریلی وزارت کشور، از ایریکو
دکتر رجب صلاحی مدیر کل دفتر حمل و نقل ریلی درون شهری و حومه­ای شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور در رأس هیأتی متشکل از تنی چند از مدیران و کارشناسان این حوزه، از کارخانه ایریکو بازدید کرد.
توافقنامه همکاری ایدرو، آلستوم و ایریکو با حضور وزیر صنعت ، معدن
به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو)طی مراسمی درمحل سازمان توسعه و نوسازی صنایع(ایدرو) توافقنامه ی سه جانبه میان ایدرو ، شرکت آلستوم فرانسه و شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان )ایریکو (به منظور ورود تکنولوژی و دانش صنعت ریلی و همچنین ایجاد فاینانس میلیاردی فرانسوی ها در ایران و ساخت واگن های متروی شهری و حومه ی با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت به امضاء رسید .
بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از ایریکو
مهندس محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت ، معدن و تجارت در رأس هیئتی بلند پایه متشکل از تنی چند از معاونین و مدیران ارشد وزارت صنعت ، معدن و تجارت و برخی از مسئولین استانی، صبح روز پنج شنبه 11 خرداد ماه سال جاری ، از شرکت توسعه صنایع ریلی ایران (ایریکو) بازدید کرد.
آگهی شناسایی پیمانکار تولید و تامین قطعات فلزی بدنه واگن مترو
شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) در راستای توسعه توانمندی های داخلی و به منظور تولید و تامین قطعات و نیمه مجموعه های مورد استفاده در ناوگان ریلی نظیر مترو، قطارهای حومه ای و بین شهری در نظر دارد شرکتهای توانمند و دارای امکانات فنی و مالی و سوابق کافی در این زمینه را جهت تکمیل بانک اطلاعات و شرکت در مناقصه، شناسایی و ثبت نماید.
حضور موفق ایریکو در پنجمین نمایشگاه حمل و نقل ریلی
شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) در پنجمین نمایشگاه بین المللی حمل ونقل ریلی و صنایع وابسته که از تاریخ 25 الی 28 اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار گردید، حضوری موفق داشت. لازم به ذکر است در این نمایشگاه 160 شرکت داخلی و 130 شرکت خارجی از 16 کشور جهان آخرین دستاوردهای خود را عرضه کردند.
حضور ایریکو در پنجمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی
پنجمین نمایشگاه بین المللی حمل ونقل ریلی، صنایع ، تجهیزات و خدمات وابسته که بزرگترین نمایشگاه بین المللی حمل ونقل ریلی منطقه خاورمیانه محسوب میشود، 25 تا 28 اردیبھشت ماه با حضور صدھا شرکت بزرگ داخلی و خارجی و ھمچنین وزارتخانه ھا و نھادھای مختلف در تھران برگزار خواھد شد. به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو)، این شرکت در غرفه ای به مساحت 124 متر مربع، واقع در سالن 8 و9 این نمایشگاه حضورخواهد داشت.
بازدید مدیر پروژه بهره برداری از قطارهای حومه ای از ایریکو
مهندس مهدی قمری نژاد، مدیر پروژه بهره برداری از قطارهای حومه ای راه آهن جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراه ، از کارخانه ی شرکت ایریکو بازدید کردند.
بازدید معاون وزیر کشور و هیئت همراه از ایریکو
مهندس هوشنگ خندان دل معاون عمران و توسعه امور شهر و روستایی وزارت کشور در رأس هیئتی متشکل از مدیران ارشد وزارت کشور و برخی از مسئولین استانی، روز چهارشنبه 6 اردیبهشت ماه، از کارخانه شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) بازدید کردند.
انتصاب آقای مهندس طلاچیان به سمت معاونت بازرگانی و فروش
آقای مهندس مجید طلاچیان طی حکمی از سوی آقای مهندس صوفی به سمت معاونت بازرگانی و فروش و همچنین با حفظ سمت به عنوان مدیریت پروژه ها ی شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان(ایریکو) منصوب شد. در این حکم آمده است "امید است با استعانت از خداوند متعال و بکارگیری دانش و تجربیات در راستای تحقق اهداف عالیه شرکت موفق و مؤید باشید."
پیام تبریک مدیرعامل ایریکو به مناسبت سال نو
دگرگونی فصل ها، نمایش جلوه ای از قدرت پروردگار در حیات دوباره زمین فرصتی است تا همنوا با تحویل سال، پیام تحول در حالمان را به سوی بهترین احوال دریابیم و پس از یک سال کار و تلاش درس نو شدن، تحول، همگرایی و اعتدال را از طبیعت بیاموزیم. سالی که سپری شد با عزم و همت شما همکاران شریف، برگ زرینی بر کارنامه سراسر افتخار شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان(ایریکو) افزوده شد و به عنوان افتخارات شما در این سال به یادگار ماند. در آستانه فرا رسیدن "عید نوروز باستانی" و آغاز سال نو، تبریک و تهنیت صمیمانه خود را تقدیم به تمامی خانواده‌های عزیز ایرانی بالاخص همکاران محترم داشته و در پرتو الطاف بیکران خداوندی، سلامتی و بهروزی، طراوت و شادکامی، عزت و کامیابی را برای شما آرزومندم. ناصر صوفی مدیر عامل
انعقاد قرارداد مونتاژ و تست نهایی 215 دستگاه واگن مترو با ایریکو
قرارداد تست و مونتاژ نهایی 215 دستگاه واگن PLB مترویی شهرهای تبریز، اصفهان و شیراز به شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) واگذار شد.
بازدید مدیران ارشد شرکت آلستوم از ایریکو
هیأتی متشکل از مدیران ارشد شرکت آلستوم از کارخانه شرکت ایریکو یازدید کردند. بر اساس اعلام روابط عمومی شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) ، در این بازدید که روز دوشنبه 16 اسفند ماه انجام شد، آقایان Marc Grousset , Alin Gerlier ,Vincent Dourthe از مدیران ارشد شرکت آلستوم ضمن بازدید از بخش های مختلف تولیدی و فنی، با فعالیت های ایریکو از نزدیک آشنا شدند. در این بازدید مهندس صوفی مدیرعامل، مهندس زعیم دار قائم مقام مدیر عامل و تعدادی از مدیران شرکت ایریکو میهمانان را همراهی کردند.
مراسم روز درختکاری
به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو)، در آستانه فرا رسیدن بهار طبیعت و به مناسبت 15 اسفند ماه روز درختکاری، با حضور مهندس صوفی (مدیر عامل) ، مهندس زعیم دار(قائم مقام مدیر عامل) و تعدادی از معاونین و مدیران شرکت ایریکو ، مراسم روز درختکاری برگزار شد.
بازدید معاون اقتصادی و برنامه ریزی سازمان تأمین اجتماعی از ایریکو
بر اساس اعلام روابط عمومی شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو)، روز چهارشنبه 11/12/95 مهندس افخمی معاون اقتصاد و برنامه ریزی بهمراه دکتر نمکی مدیر کل دفتر امور ذخائر و سرمایه گذاری سازمان تأمین‌اجتماعی و هیأت همراه به منظور آشنایی با قابلیت ها و توانمندی های شرکت ایریکو، از بخش های مختلف کارخانه این شرکت بازدید کردند.
عملیات اجرایی طرح توسعه شرکت ایریکو آغاز شد
طرح توسعه شرکت ایریکو با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و برخی از مسؤولان استانی و کشوری کلنگ‎زنی شد.
عصر خوب ایریکو
دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در رأس هیئتی بلند پایه متشکل از تنی چند از معاونین و مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی و راه آهن جمهوری اسلامی ایران عصر دیروز دوشنبه 18 بهمن، از شرکت توسعه صنایع ریلی ایران (ایریکو) بازدید کرد.
مشارکت چین در پروژه قطار سریع‌السیر اصفهان- قم- تهران
یک مقام مسئول گفت: عملیات اجرایی پروژه قطار سریع‌السیر اصفهان- قم- تهران، حدفاصل قم- تهران با مشارکت شرکت CRET از کشور چین آغاز شد.
پیام تبریک دهه فجر
دهه مبارک فجر، تجلی شکوه‏مند حماسه و سرافرازی ملتی است که در عصر اسارت انسان صفحه‏ای زرین را در تاریخ حیات آدمی گشود و فریاد خدا خواهی، معنویت، آزادی و استقلال را در گوش و جان جهانیان طنین‏ انداز کرد. فرارسیدن این دهه فرخنده ، دهه ی پیروزی ، دهه ی رسیدن به اوج بلندی وقدرت ، دهه ی نجات از ظلمت واستثمار مبارک باد.
انا لله و انا اليه راجعون
ضايعه اسفناک درگذشت مرد خستگی ناپذیر انقلاب و يار ديرين امام و رهبري، آيت الله هاشمي رفسنجاني را تسليت مي گوييم.
بازدید مدیران شرکت زیمنس از ایریکو
تعدادی از مدیران شرکت زیمنس از کارخانه شرکت ایریکو بازدید کردند. بر اساس اعلام روابط عمومی شرکت ایریکو، روز دوشنبه 29/9/95 تعدادی از مدیران شرکت زیمنس به منظور آشنایی با قابلیت ها و توانمندی های شرکت ایریکو و بررسی زمینه های همکاری مشترک ، از بخش های مختلف کارخانه بازدید کردند.
5 هزار واگن حمل بار توسط بخش خصوصی تولید می‌شود
شرکت راه‌آهن به 5000 دستگاه واگن حمل بار نیاز دارد. برای این نیاز قرار است مکانیزیمی فراهم شود که حدود 4 سازنده فعال داخلی در بحث واگن باری بتوانند آن را تولید کنند.
سعید محمدزاده به عنوان مدیرعامل شرکت راه‌آهن انتخاب شد
هیات وزیران در جلسه عصر یکشنبه خود به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی رییس‌جمهوری، به سعید محمدزاده به عنوان رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران رأی اعتماد داد.
حضور واگن سازان معتبر اروپایی در ایران.
«بهروز غفاری» در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد مناقصه تامین دو هزار دستگاه واگن مترو تا دو ماه آینده برگزار می شود.
درخواست بازگشت پورسیدآقایی به راه‌آهن
محسن‌ پورسیدآقایی مدیرعامل شرکت راه‌‌آهن جمهوری اسلامی و معاون وزیر راه به دنبال وقوع سانحه ریلی برخورد قطار سمنان - مشهد و تبریز- مشهد، از سمت خود استعفا کرد. این در حالی است که برخی متخصصان این حوزه این استعفا را به ضرر راه‌آهن دانسته و از تشکیل کمپینی برای درخواست بازگشت او به راه‌آهن خبر می‌دهند.
وزیر راه و شهرسازی استعفای مدیرعامل شرکت راه‌آهن را پذیرفت
محسن پورسيد آقايی مديرعامل شركت راه آهن ضمن ابراز هم‌دردی با بازمانگان سانحه برخورد دو قطار در محور سمنان- دامغان و عذرخواهی از هم‌میهنان از سمت خود استعفا كرد و مورد پذیرش وزیر راه و شهرسازی قرار گرفت.
توسعه جهشی قطارهای حومه‌ای با ۵ درصد هزینه آلودگی
یك كارشناس حمل‌ونقل ریلی، گفت: كمتر از ۵ درصد هزینه ۸۰ هزار میلیارد تومانی ناشی از آلودگی هوا می‌تواند توسعه جهشی در حوزه قطارهای حومه‌ای ایجاد كند.
دومین همایش شهرسازی ریل‌پایه
دومین همایش شهرسازی ریل پایه در هشت محور، ۵ و ۶ بهمن ماه توسط شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.
بازدید دکتر عزیزی وجمعی از مسولین ومعتمدین شهرستان ابهر از ایریکو
در این بازدید که روز چهارشنبه 19 آبانماه صورت گرفت، دکتر محمد عزیزی، نماینده محترم مردم شهرستان ابهر ، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی به همراه مهندس حیدری فرماندار و جمعی از مسولین و معتمدین و خانواده های شهدای شهرستان ابهر از کارخانه شرکت ایریکو بازدید کردند، و از نزدیک با فرآیند تولیدات این شرکت آشنا شدند.
تفاهم‌نامه دو‌جانبه همكاری‌های ریلی راه‌آهن ایران و عراق امضا شد
تفاهم‌نامه همكاری راه‌آهن‌های دو كشور ایران و عراق به‌منظور مبادله كالا و جابجایی مسافر بین دو كشور از طریق مرز زمینی شلمچه و مرز آبی بندر خرمشهر و نیز تقویت همكاری‌های دو كشور در زمینهٔ صنعت ریلی به امضا رسید.
آگهی استخدام
شرکت صنایع ریلی ایرانیان در شهرستان ابهر به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود، از متقاضیان با شرایط ذیل دعوت به همکاری می نماید.
بازدید مجری طرح تأمین 2000 دستگاه واگن مترو، از ایریکو
مجری طرح تأمین 2000 دستگاه واگن مترو (از سازمان گسترش و نوسازی صنایع کشور) به همراه تنی چند از مدیران و کارشناسان این مجموعه، از کارخانه ی ایریکو بازدید کردند.
بازدید مدیر کل دفتر حمل و نقل ریلی وزارت کشور، از ایریکو
مدیر کل دفتر حمل و نقل ریلی درون شهری و حومه ای شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور در رأس هیأتی متشکل از تنی چند از مدیران و کارشناسان این حوزه، از کارخانه ایریکو بازدید کرد.
امضای شش سند همکاری بین ایران و آلمان
وزرای حمل و نقل ایران و آلمان پس از دو ساعت بحث و گفت و گو در خصوص ارتقای همکاری‌های دریایی، جاده‌ای و راه‌آهن شش سند همکاری را به امضا رساندند که بر اساس آن روابط حمل و نقلی دو کشور وارد مسیر جدیدی می‌شود.
امضای قرارداد تولید ۴۰هزار تن ریل بین راه‌آهن و ذوب‌آهن
مدیرعامل راه‌آهن در مراسم عقد قرارداد تولید ۴۰ هزار تن ریل با شركت ذوب‌آهن اصفهان بابیان اینكه تمام همت دولت در مجموعه‌های وزارت راه و شهرسازی استفاده از توان داخلی است اعلام كرد: امروز اولین قرارداد تولید ۴۰ هزار تن ریل با ذوب‌آهن منعقد شد و ازآنجایی‌که این كارخانه توانایی تولید ریل U۳۳ را دارد مقرر شد این شركت تا پایان سال ماهانه ۱۰ هزار تن از این قرارداد را تحویل دهد و شركت راه‌آهن نیز به‌صورت نقدی آن را خریداری کند تا شاهد راه‌اندازی این خط در ذوب‌آهن باشیم و پس‌ازاین قرارداد نیز آماده عقد قرارداد برای ۱۰۰ هزار تن ریل ۶۰ UICهستیم.
برقی شدن ۱۴۵۰ کیلومتر راه آهن تا ۲ سال آینده
احمد خدایی قائم مقام مدیرعامل راه‌آهن با بیان اینکه ۲۰ درصد شبکه راه‌آهن تا ۲ سال آینده ۲ خطه می‌شوند، گفت: در کنار مسیر ۹۵۰ کیلومتری تهران-مشهد، خط راه‌آهن شمال به طول ۵۰۰ کیلومتر هم برقی می‌شود و جمعاً ۱۴۵۰ کیلومتر خط آهن برقی می‌شود.
آغاز اجلاس پنج جانبه راه‌آهن کشورهای آسیای میانه در تهران
ساختمان راه آهن اجلاس پنج جانبه راه آهن‌های ایران، قزاقستان، تاجیکستان، ترکیه و ترکمنستان با هدف توسعه همکاری‌های ریلی در بین کشورهای آسیای میانه و اروپا در تهران آغاز به کار کرد.
برگزاري مراسم زيارت عاشورا درایریکو
به مناسبت فرارسيدن تاسوعا و عاشورای سرور و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين (ع) و ياران باوفايش، كاركنان شركت ایریکو ضمن سیاه‌پوش نمودن فضاي کارخانه، با برگزاري مراسم معنوي زيارت عاشورا به عزاداري ابا عبداله الحسين (ع) پرداختند.
انعقاد قرارداد تولید 215 دستگاه بدنه واگن مترو با شرکت ایریکو
تولید 215 دستگاه واگن متروی شهرهای تبریز، اصفهان و شیراز به شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) واگذار شد.
آگهی شناسایی پیمانکار
شرکت توسعه صنـایع ریـلی ایـرانیان (ایـریکو) در نظر دارد عملیات ساخت پیش مجموعه های بدنه واگنهای تولیدی خود را که شامل مونتاژ ، جوشکاری ، صافکاری و ماشینکاری می باشد را به پیمانکار واجد شرایط واگذار نماید.
ورود ۲۲۰۰ واگن باری در سال جدید
معاون شرکت راه آهن جمهوری اسلامی گفت: قرار است تا پایان سالجاری ۲۲۰۰ واگن باری وارد ناوگان ریلی کشور شود که این واگن ها مربوط به شرکت های خصوصی است.
راه‌آهن زنجان – قزوین با ۴۴۶۰ میلیارد ریال دوخطه می‌شود
مدیرکل راه‌آهن شمال‌غرب از افتتاح سالن مسافری زنجان خبر داد و گفت: راه‌آهن زنجان – قزوین با اعتبار ۴ هزار و ۴۶۰ میلیارد ریالی دوخطه می‌شود.
دومین همایش شهرسازی ریل پایه ۵ و ۶بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود
دومین همایش شهرسازی ریل پایه با هدف استفاده حداكثری از حمل و نقل عمومی درون شهری، منطقه‌ای و برون شهری؛ ۵ و ۶ بهمن ماه سال‌جاری برگزار می‌شود.
برای واردات واگن دست دوم مجوزی صادر نشده است
محسن پورسیدآقایی، در نشست خبری هفته دولت که در محل شرکت راه‌آهن برگزار شد، در پاسخ به سوال خبرنگاران در رابطه با قراردادهای خرید واگن دست دوم از روسیه گفت: تا کنون برای خرید واگن دست دوم باری از کشور روسیه مجوزی صادر نشده است.
موسوی نژاد از رجا رفت
مراسم تودیع سید حسن موسوی‌نژاد، مدیرعامل شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا و رئیس هیات مدیره انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی و خدمات وابسته، برگزارشد.
بازدید نماینده مردم شهرستان ابهر ، خرمدره و سلطانیه از ایریکو
در این رویداد که روز شنبه 6 شهریورماه صورت گرفت، دکتر محمد عزیزی، نماینده محترم مردم شهرستان ابهر ، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی و هیئت همراه از کارخانه شرکت ایریکو بازدید کردند، و از نزدیک با فرآیند تولیدات این شرکت آشنا شدند.
5۰ پروژه ریلی در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد
معاون فنی و زیر بنایی راه‌آهن از بهره برداری از ۵۰ پروژه ریلی همزمان با هفته دولت خبر داد و گفت: این پروژه ها در بخش زیربنایی شامل نصب سیستم كنترل اتوماتیك قطار، سیستم كنترل ترافیك مركزی، تجهیز علائم ایستگاه‌ها، علائمی كردن ایستگاه‌های در حال بازگشایی، تجهیز ایستگاه‌ها به شبكه ویدئویی سراسری و غیره است.
بازدید مدیر پروژه واگنهای مسافری و خودکشش راه آهن از ایریکو
مدیر پروژه واگنهای مسافری و خودکشش راه آهن به همراه مدیر عامل مپنا تعمیرات در راس هیئتی ازکارخانه شرکت ایریکو بازدید کردند.
بازدید مدیران شرکت ماتیزا از ایریکو
تعدادی از مدیران شرکت ماتیزای کشور سوئیس از کارخانه شرکت ایریکو بازدید کردند. بر اساس اعلام روابط عمومی شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو)، روز دوشنبه 25/5/95 تعدادی از مدیران شرکت ماتیزا به منظور آشنایی با قابلیت ها و توانمندی های شرکت ایریکو و بررسی زمینه های همکاری مشترک ، از بخش های مختلف کارخانه بازدید کردند.
راه‌اندازی خطوط چهارم قطارهای حومه‌ای شرق و غرب تهران تا پایان سال
مدیرعامل شرکت راه‌آهن از تکمیل خط سوم راه‌آهن حومه‌ای تهران-ورامین-گرمسار تا مهر ماه و خط چهارم تا پایان سال خبر داد و گفت: چهارخطه کردن راه‌آهن حومه‌ای تهران-کرج-هشتگرد در حال اجرا است که خط سوم در چند ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید و خط چهارم نیز تا پایان سال جاری نهایی خواهد شد.
ایستگاه‌های اصلی راه‌آهن از خارج به داخل شهرها منتقل می‌شوند
محسن پورسید آقایی مدیرعامل شرکت راه‌آهن از انتقال تمام ایستگاه‌های اصلی راه‌آهن از خارج به داخل شهرها خبر داد و گفت: با همکاری صورت گرفته بین معاونت شهرسازی و شرکت راه‌آهن، شهر در جهت چگونگی طراحی مسیرها برای دسترسی راحت‌تر به ایستگاه راه‌آهن یاری می‌کند و ما با تعبیه عناصر خدمات‌دهی مورد نیاز شهری در ایستگاه‌ها، به شهر کمک می‌کنیم.
تکمیل طرح‌های توسعه شبکه ریلی کشور تا بهار 96
معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به پیش بینی هزینه 2500 میلیارد تومانی توسعه شبکه ریلی و اجرای آن تا بهار 96 از وعده دولت برای تامین کسری اعتبارات یکهزار و 500 میلیارد تومانی شبکه ریلی خبر داد.
توافقات مهم ایران و آذربایجان در زمینه حمل و نقل ریلی و هوایی
وزیر راه و شهرسازی گفت: تکمیل کریدور ریلی شمال- جنوب، افزایش تعداد پروازهای هوایی آذربایجان، اتصال فوری جاده ایران به خط ریلی آذربایجان و حذف عوارض ترانزیتی برای کانتینرهای ایرانی از مهم‎ترین موضوعات مورد توافق جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در کارگروه حمل و نقل بود.
اخذ پروانه تحقیق و توسعه توسط ایریکو
شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) موفق به اخذ پروانه تحقیق و توسعه از وزارت صنعت، معدن و تجارت گردید.
امضای یادداشت تفاهم همکاری ایران و ژاپن در زمینه حمل ونقل
در جریان سفر هیات وزارت راه و شهرسازی کشورمان به ژاپن، سند همکاری‌های بلندمدت دو کشور در بخش زیرساخت حمل و نقل در توکیو امضا شد.
بازديد گروه مهندسی زيمنس از قطارهای حومه‌ای تهران
گروه مهندسی شركت زیمنس با هدف ارایه برنامه‌های توسعه‌ای راه‌آهن برای ایجاد خطوط مستقل ریلی برای خدمات رسانی حومه‌ای در مجموعه شهری تهران برای مسیرهای تهران-كرج - هشتگرد، تهران - پرند و تهران - ورامین - گرمسار و نیز شناخت دقیق تر از وضعیت فعلی قطارهای حومه ای تهران، از این خطوط بازدید كردند.
هزینه ۴۰۰۰ میلیاردی دو خطه كردن واجرای خطوط حومه‌ای
معاون فنی وزیربنایی راه آهن گفت: افزایش ظرفیت حمل بار ومسافر درشبكه راه آهن از طریق دو خطه كردن واجرای خطوط حومه ای دراطراف شهرهای بزرگ و تجهیز و افزایش ایستگاه ها از جمله طرح های در دست اجراست که چهار هزار میلیارد هزینه دربر دارد.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری ایران و اوکراین در حوزه ریلی
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به دعوت وزیر زیرساخت های کشور اوکراین و به منظور انعقاد تفاهم‌نامه طراحی، ساخت روسازی و تامین تجهیزات یک هزار کیلومتر راه‌آهن با تکنولوژی ریل طویل به اوکراین سفر کرد.
تنها راه حل رفع آلودگی هوای تهران؛ توسعه قطارهای حومه‌
قطار حومه‌ای با توجه به اينكه بیشتر استان‌های مهم و صنعتی كشور به شبكه اصلی و سراسری راه آهن متصل هستند، پرداختن به اين موضوع كه بايد خطوط ريلی را در درون و برون شهرها توسعه دهيم و با تدوين برنامه‌ای مدون سهم واقعی حمل بار و مسافر در اين حوزه را گسترش دهيم، امری بديهی است.
شرکت روسی تامین مالی ساخت 5 هزار واگن را به‌عهده گرفت
معاون ناوگان راه‌آهن جمهوری اسلامی از تامین مالی 85 درصد ساخت 5 هزار واگن باری از سوی شرکت روسی خبر داد.
بازدید مدیران شرکت زیمنس از ایریکو
بر اساس اعلام روابط عمومی شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو)، گروه متشکل از مدیران شرکت زیمنس به منظور آشنایی با قابلیت ها و توانمندی های مجموعه ایریکو و بررسی زمینه های همکاری مشترک ، روز سه شنبه 95/04/01 از بخش های مختلف کارخانه بازدید کردند.
مدل مدرن تعمیرات واگن‌های باری و مسافری در راه‌آهن کلید خورد
شرکت ‌راه‌آهن چهارشنبه هفته گذشته، میزبان جمعی از فعالان حوزه حمل‌ونقل ریلی و مدیران سازمان بود؛ تا راهکارهای نوین خود را در قالب پروژه‌ای برای خروج سیستم تعمیرات حمل‌ونقل کشور از مدل سنتی و آغاز چارچوب تعمیرات جدید و مدرن ارائه دهد.
بخش خصوصی متقاضی خرید ۱۱ هزار دستگاه واگن باری و مسافری
بابک احمدی معاون راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: در پی ارایه مشوق های اقتصادی در زمینه ریلی بخش خصوصی متقاضی خرید ۱۰ هزار دستگاه واگن باری و یک هزار واگن مسافری و سرمایه گذاری برای تامین ۲۰۰ دستگاه لکوموتیو است.
امضای یادداشت تفاهم همکاری‌های حمل و نقل ریلی بین ایران و انگلیس
ایران و انگلیس معاون وزیر راه و شهرسازی که به منظور دیدار و انجام مذاکرات دوجانبه به همراه هیاتی به لندن سفر کرده است، یک یادداشت تفاهم همکاری در زمینه حمل و نقل ریلی با همتای انگلیسی خود به امضا رساند.
حضور موفق ایریکو در چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی
شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) در چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل ونقل ریلی و صنایع وابسته که از تاریخ 26 الی 29 اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار گردید، حضوری موفق داشت.
اجازه ورود محصولاتی که مشابه داخلی دارند را نمی دهیم
وزیر صنعت، معدن و تجارت هم چنین دربازدید ازغرفه شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان گفت: دولت اجازه واردات محصولاتی که مشابه داخلی دارند را نخواهد داد.
حضور ایریکو در چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی
شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) در چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل ونقل ریلی و صنایع وابسته که از تاریخ 26 الی 29 اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می گردد، در غرفه ای به مساحت 144 متر مربع، واقع در سالن 8 و9 این نمایشگاه حضورخواهد داشت.
صنایع ریلی ایران، مشکلات و روزهای پیش رو
مرتضی مقدمی-حمل و نقل ریلی با توجه به ارزش های فراوان نهفته در آن از اهمیت بالایی در شبکه حمل و نقلی کشور برخوردار است. کاهش میزان مصرف سوخت، کاستن از خسارت های سنگین تصادفات جاده ای، افزایش حجم و سرعت جابجایی بار و مسافر، کاستن از آلودگی های محیط زیست، … نمونه هایی از اثرات مثبت حمل و نقل ریلی در قیاس با سایر گونه های حمل و نقل هستند.
افزایش ۲۳۰ واگن به شبکه حمل‌ونقل ریلی کشور
معاون ناوگان شرکت راه‌آهن از ورود ۱۳۰ ریل‌باس و واگن مسافری نو و ۱۰۰ واگن بازسازی شده به شبکه ریلی تا پایان سال خبر داد و گفت: این واگن‌ها جایگزین واگن‌های مسافری بالای ۴۵ سال خواهند شد.
حضور قائم مقام سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور در ایریکو
قائم مقام سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور در راس هیئتی ازکارخانه شرکت ایریکو بازدید کردند. بر اساس اعلام روابط عمومی شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) مهندس راحتی قائم مقام سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور و هیئت همراه ، روز یکشنبه 19 اردیبهشت ماه ، از کارخانه شرکت ایریکو بازدید کردند.
حضور مدیر عامل شرکت هیوندای روتم در شرکت ایریکو
" سئو کیم سئونگ" مدیر عامل شرکت هیوندای روتم کره جنوبی در رأس هیئتی در شرکت ایریکو حضور یافت. بر اساس اعلام روابط عمومی شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو)؛ سئو کیم سئونگ مدیر عامل شرکت هیوندای روتم روز یکشنبه 12 اردیبهشت ماه به همراه تنی چند از مدیران این شرکت در دفتر مرکزی ایریکو حضور یافته و با مهندس مقدمی مدیر عامل ایریکو دیدار و گفتگو کرد.
توافق نامه خرید ۱۵۰ دستگاه واگن ریل باس با شرکت روتم کره
بابک احمدی روز سه شنبه ۱۴ اردیبهشت بعد از امضای توافقنامه همکاری با شرکت هیوندای کره برای خرید ۱۵۰ دستگاه واگن در جمع خبرنگاران گفت: تامین ۱۵۰ واگن ریل باس اتوبوسی ویژه حمل ونقل حومه ای با شرکت روتم کره به امضا رسید، در قالب این توافقنامه قرار است شرکت کره ای تسهیلات مالی مورد نیاز برای اجرای پروژه را تامین کند.
راه‌‌آهن کشور تشنه ۳۵هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری
دبیر انجمن صنایع ریلی گفت: برای تحقق اهداف در صنعت ریلی ۳۵ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این صنعت نیاز است. صادق جمشید‌دوست امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه توسعه حمل و نقل ریلی توسعه اقتصادی کشور را به دنبال دارد، اظهار داشت: توانمندی مهندسی حمل و نقل در کشور ایران بالا است.
ضرورت اختصاص ردیف‌های بودجه‌ای خاص برای حمل و نقل ریلی
برخلاف دنیا كه سهم حمل و نقل ریلی در ردیف های بودجه ای قابل توجه است، این موضوع در ایران همچنان با مشكلاتی نظیر كمبود منابع اعتباری دست و پنجه نرم می كند بنابراین برای حل این موضوع، دولت می تواند با برنامه ریزی‌های مدون برای توسعه این شبكه ارتباطی سرمایه های زیادی را به سوی آن جذب و بستر مشاركت و همكاری را با كشورهای دنیا بیش از پیش گسترده سازد.
فصل خداحافظی با واگن‌های بالای ۴۵ سال
محسن پورسیدآقایی مدیرعامل شرکت راه‌آهن در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران از ورود ۲۳۰ واگن جدید به شبکه ریلی در سال جاری خبر داد و اعلام کرد راه‌آهن برای نوسازی ناوگان ریلی برنامه‌های مهمی در سال پیش رو دارد. بر اساس گفته پورسیدآقایی تعداد ۱۱۲ دستگاه از این واگن‌های جدید نو هستند و ۱۱۸ دستگاه از این تعداد نیز به طور کامل بازسازی شده و به شبکه ریلی کشور اضافه می‌شوند.
حضور مدیر عامل بنیاد تعاون ناجا در ایریکو
سردار سرتیپ پاسدار محمد علی نوری نژاد مدیر عامل بنیاد تعاون ناجا وعلی عسکرالهیارنژاد مدیرعامل گروه سرمایه گذاری توسعه ترابر ایرانیان ازبخش های مختلف کارخانه شرکت ایریکو بازدید کردند.
بازدید مدیر تیم انتخاب پلتفرم ناوگان متروی شرکت زیمنس از ایریکو
مدیر تیم انتخاب پلتفرم ناوگان متروی شرکت زیمنس در راس هیئتی ازکارخانه شرکت ایریکو بازدید کردند. بر اساس اعلام روابط عمومی شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) ، آقای Dietmar Justinek مدیر تیم انتخاب پلتفرم ناوگان متروی شرکت زیمنس و هیئت همراه ، روز سه شنبه 31 فروردین ماه ، از کارخانه شرکت ایریکو بازدید کردند.
بازگشت آلمان‌ها به راه‌آهن ایران بعد از 90 سال
وزیر راه و شهرسازی ایران که در راس هیاتی به چند کشور اروپایی سفر کرده در جریان دیدار با وزیر حمل‌ونقل کشور آلمان شرایط را برای بازگشت آلمان‌ها به عرصه حمل‌ونقل ایران بررسی کرد و به نظر می‌رسد آغاز دوباره همکاری‌های ریلی دو کشور یکی از اصلی‌ترین نتایج این سفر خواهد بود.
علاقمندی کره‌ای‌ها به مشارکت در توسعه پروژه‌های ریلی
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در آغاز سال ۱۳۹۵ و به دنبال استقبال کشورهای خارجی و سرمایه‌گذاران برای حضور در پروژه‌های زیرساختی ایران، هیاتی از کشور کره جنوبی با حضور در شرکت ساخت وتوسعه خواستار همکاری و مشارکت در احداث پروژه‌های ریلی شد.
امضای توافق‌نامه همكاری راه آهن با صندوق ضمانت صادرات روسیه
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران٬ بابك احمدی معاون ناوگان راه آهن با اعلام این خبر گفت: براساس این توافق نامه صندوق ضمانت صادرات روسیه بخش عمده ای از پروژه های توسعه ناوگان ریلی ایران را تامین مالی می كند.
حمل ۴۰۰ هزار تن پنبه ترانزيتي در سال ۹۵
رئيس كميته ترانزيت راه آهن با مناسب ارزيابي كردن عملكرد حمل ونقل ترانزيت راه آهن در سال ۹۴ پيش بيني كرد ميزان حمل پنبه ترانزيتي براي سال ۹۵ به ۴۰۰ هزار تن و براي سال ۹۶ به ۵۰۰ هزار تن برسد.
مشهد؛ مقصد ۵۰ درصد قطارهاي نوروزي
مديركل راه‌آهن خراسان (مشهد) از جابه‌جايي ۶۰۰ هزار مسافر با هزار رام قطار در مشهد طي دوره نوروز خبر داد. به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي ، محمدهادي ضيايي مهر با با اشاره به آغاز طرح سفرهاي نوروزي از ۲۵ اسفند گفت: مقصد ۵۰ درصد قطارهاي نوروزي مشهد مقدس است و در ۱۳ روز نخست طرح بيش از هزار رام قطار ورودي و خروجي حدود ۶۰۰ هزار مسافر را در مشهد مقدس جابه‌جا كردند.
برنامه های گسترده وزارت راه برای ترانزیت کالا از مسیر ریلی
وزیر راه‌وشهرسازی معتقد است با توجه به مقدمه‌چینی و برنامه‌ریزی‌های ابتدایی که در سال 1394 صورت گرفته، صنعت حمل ‌و نقل ایران در سال جاری به طور خاص در دو حوزه هوایی و ریلی پیشرفت‌های قابل توجهی را تجربه خواهد کرد.
ورود سومين قطار گردشگران اروپايي به ايران
مدير كل برنامه ريزي و نظارت بر خدمات مسافري شركت راه آهن از ورود سومين قطار گردشگران اروپايي به ايران خبرداد.
اردیبهشت 95؛ ایران میزبان اولین کنفرانس جهانی ریل- نفت و ریل- بندر
اولین کنفرانس بین‌المللی ریل- نفت و ریل- بندر 26 و 27 اردیبهشت 95 (15 و 16 مه ‌2016) در تهران، فرصتی منحصربه‌فرد در منطقه خاورمیانه برای تحقق و تبادل اطلاعات بین صنعت نفت، راه‌آهن و بنادر خواهد بود.
پیام تبریک سال نو
ای خدای دگرگون کننده دلها و دیده ها، ای تدبیر کننده روز و شب، حال مارا به بهترین حال دگرگون کن .
مشارکت با روس‌ها در اجرای پروژه قطار برقی گرمسار-اینچه برون
وزیر راه و شهرسازی در دیدار با وزیر انرژی فدراسیون روسیه ضمن موافقت با درخواست روس‌ها برای افزایش پروازهای تهران به مسکو، شرایط دولت تهران را درباره نحوه مشارکت با روسیه برای اجرای پروژه‌های ریلی در ایران تشریح کرد.
تاکید بر راه اندازی قطار بین‌المللی نخجوان-مشهد در کوتاهترین زمان
نشست مسئولان راه آهن جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در نخجوان برگزار شد، مقامات دو کشور بر راه اندازی قطار بین المللی نخجوان - مشهد تاکید کردند.
بازدید مهندسین راه آهن جمهوری تاجیکستان از ایریکو
بنا به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) ، آقایان مهندس تاج الدین اسلاموف (مهندس حمل و نقل چند وجهی) و مهندس خورشید طاهروف (رئیس بخش فنی) راه آهن جمهوری تاجیکستان، روز دوشنبه دهم اسفند ماه ، از کارخانه شرکت ایریکو بازدید کردند.
توافقات اولیه راه‌اندازی مسیر ریلی تهران-اروپا
هفته گذشته توافقی بین راه‌آهن ایران و آلمان صورت گرفت که مدیران شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران آن را مقدمه ارتباط ریلی تهران اروپا می‌دانند.
بازدید مدیران سازمان قطار شهری تبریز از ایریکو
گروهی از معاونین و مدیران سازمان قطار شهری تبریز و همینطور مدیر عامل شرکت واگن سازان خاورمیانه از کارخانه شرکت ایریکو بازدید نمودند.
تفاهمنامه همكاری راه آهن ایران و آلمان امضا شد
راه آهن جمهوری اسلامی ایران و شركت DBI آلمان برای اصلاح نرم افزاری و اجرای طرح تحول سازمانی تفاهمنامه همكاری امضا كردند.
بهره‌برداری از فاز اول راه آهن ملایر-کرمانشاه تا پایان ۹۵
مدیر کل راه و شهرسازی کرمانشاه ضمن این که از زمان بهره‌برداری از فاز اول راه‌آهن ملایر-کرمانشاه خبر داد، درباره آزادراه همدان-کربلا نیز گفت: با توجه به این که سرمایه‌گذار خارجی این طرح تاکید داشت آزادراه همدان تا مرز خسروی پیش برود و در ادامه در کشور عراق هم تا کربلا ادامه پیدا کند، این طرح اکنون در مرحله بررسی در وزارتخانه است.
سال ۹۵‌؛ سال بهره‌وری حوزه ریلی
احمد خدایی قائم مقام راه آهن با اشاره به اهداف و پروژه های تعریف شده حوزه ریلی در سال ۹۵؛ این سال را برای راه آهن سال بهره‌وری برشمرد و گفت: در همین راستا باید تلاش كنیم تا نسبت به افزایش بهره وری واگن ،لكوموتیو های راه آهن و ... اقدام شود.
قطار ترانزیتی راه ابریشم وارد تهران شد
به گزارش روابط عمومی ایریکو به نقل از خبرگزاری تسنیم، این قطار 14 روز پیش با 32 کانتینر حامل کالاهای تجاری از ایستگاه راه آهن شهر یی وو در استان جه جیانگ واقع در شرق چین حرکت کرد و برای نخستین بار با عبور از کشورهای قزاقستان و ترکمنستان از مسیر سرخس وارد ایران شد.
گسست شهری بر اثر بزرگراه‌ها به مراتب بیشتر از راه‌آهن است
مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به نسخه جهانی نجات کلانشهرها با شهرسازی ریل‌پایه گفت: دنیا به این نتیجه رسیده که مزایای راه‌آهن به قدری بیشتر از معایبش است که تنها راهکار نجات کلانشهرها را همین شهرسازی ریل پایه می‌داند.
پیشنهاد فاینانس 50 میلیارد دلاری در بودجه 95
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در لایحه بودجه 95 پیشنهاد فاینانس 50 میلیارد دلاری برای طرح های توسعه ای داده شده است، گفت: مهم ترین پروژه ریلی برون مرزی خط آهن رشت- آستارا است که بانک چک برای فاینانس این پروژه اعلام آمادگی کرده است.
مصاحبه مدیرعامل شرکت ایریکو با خبرگزاری ایسنا:
به گزارش روابط عمومی ایریکو ، مهندس مقدمی در گفت‌وگویی تفصیلی با خبرنگار ایسنا، به عبور از دوران سخت محدودیت‌های اقتصادی در چهار سال گذشته اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط سختی که از نظر تامین مالی به وجود آمده بود و البته بازار پیش‌روی شرکت‌های واگن‌ساز را نیز تحت تاثیر خود قرار داده بود، در آن سال‌ها کار بسیار سخت شد. در این ایام عدم ترخیص قطعات از گمرک و نرسیدن منابع مالی بسیار مشکل‌ساز بود.
ترامواهای هیبریدی در راه تهران
به گزارش روابط عمومی ایریکو به نقل از تین نیوز ، سومین سامانه حمل ونقلی روز دنیا به‌زودی در تهران ایجاد می‌شود. این سامانه بانام( ال آر تی) ، ضلع سوم از وسایل عمومی حمل‌ونقلی است که می‌تواند جمعیت متنابهی را در طول روز جابه‌جا کند و هم‌اکنون درشهرهای بزرگ جهان طرفداران بسیاری دارد. این وسیله نقلیه تركیبی از واگن‌های متعدد مترو و ترامواهای برقی است.
سری هفدهم ریل باس های ایریکو آماده سیر در شبکه ریلی کشور
رام هفدهم از اتوبوس های ریلی (ریل باس) تولید شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) وارد چرخه ی ریلی کشور می شود. بر اساس اعلام روابط عمومی شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان، هفدهمین مجموعه از ریل باس های ایریکو پس از گذراندن تست های استاتیک و تست خط، هم اکنون در حال طی کردن آخرین مراحل تستِ تحویل دهی است و تا پایان هفته جاری به بهره بردار آن، شرکت قطارهای مسافری رجا، تحویل داده خواهد شد.
اهمیت اتصال پایتخت سیاسی به پایتخت معنوی با قطار برقی
رئیس دولت یازدهم با اشاره به مزایای سفر با قطار گفت: از لحاظ مادی و معنوی برای ما مهم است که امروز پایتخت سیاسی ایران یعنی تهران و پایتخت معنوی کشور یعنی مشهد با قطار برقی به هم متصل شوند.
آغاز عملیات اجرایی پروژه برقی سازی محور تهران- مشهد
مديركل راه آهن خراسان از آغاز پروژه برقي سازي محور تهران- مشهد با اعتبار ۶۰ هزار ميليارد ریال و همچنين بهره برداري از دو پروژه تراك بندي محور تهران – مشهد و توسعه ايستگاه مسافري مشهد همزمان با حضور رييس جمهور در مشهد خبر داد.
عقد قرارداد طراحی خطوط قطار سریع‌السیر با ایتالیا
معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام امضای یک قرارداد با ایتالیایی ها برای طراحی خطوط قطارسریع‌السیر گفت: با فرانسوی‌ها نیز برای ساخت ایستگاه‌های راه‌آهن چندوجهی و دو هتل و دو مرکز تجاری در تهران و مشهد یادداشت تفاهم امضا شد.
ایران و ایتالیا ۱۴ سند همکاری امضا کردند
جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ایتالیا، دوشنبه شب به وقت رم پایتخت ایتالیا ۱۴ سند همکاری امضا کردند؛ اسنادی که راه را برای گسترش بیش از پیش روابط دو کشور هموارتر ساخت. این اسناد با حضور رییس جمهوری اسلامی ایران و نخست وزیر ایتالیا، توسط مقام‌های ارشد دو کشور امضا شد.
ایران با "ایدور" فرانسه ۴ قرارداد ریلی امضا کرد
ایران و فرانسه با هدف توسعه همکاری‌ها در بخش راه آهن و حمل نقل ریلی، چهار قرارداد همکاری امضا کردند.
تفاهم نامه اتصال ریلی ایران، ارمنستان امضا شد
با حضور هیاتی به ریاست معاون وزیر حمل و نقل و ارتباطات ارمنستان و معاون وزیر راه و شهرسازی تفاهم‌نامه اتصال ریلی ایران به ارمنستان با بحث و تبادل نظر میان طرفین قرارداد، به امضا رسید.
برگزاری كنفرانس بین‌المللی ریل- بندر– نفت و سمینار قطارهای سریع السیر
قائم مقام راه آهن از برگزاری كنفرانس بین المللی ریل- بندر– نفت و برگزاری سمینار قطارهای سریع السیر توسط شركت های مطرح ژاپنی همزمان با برگزاری چهارمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت حمل و نقل ریلی و صنایع و خدمات وابسته در اردیبهشت ماه سال ۹۵خبر داد.
خرید لیزینگی ۵۰۰ واگن باری از روسیه
معاون وزیر راه و شهرسازی از خرید لیزینگی ۵۰۰ واگن باری توسط یک شرکت بخش خصوصی از روسیه با همکاری یک شرکت داخلی خبر داد و گفت: مذاکرات برای ورود واگن های مسافری از طریق لیزینگ شروع شده است.
گفتگو در مورد نوسازی ناوگان هوایی و ریلی کشور
رییس‌ جمهوری پیش از سفر به کشورهای ایتالیا و فرانسه، گسترش روابط با کشورهای اتحادیه اروپا را از سیاستهای تهران برشمرد و تاکید کرد که باید از فضای پسابرجام، برای رشد و توسعه کشور و اشتغال زایی بهره گرفت.
احیای راه ابریشم با راه‌آهن ایران-چین
اتصال راه ابریشم از طریق اتصال راه آهن ایران و چین در مذاکرات رؤسای جمهور ایران و چین، مورد تأکید قرار گرفت. اتصال راه‌آهن چین از طریق ایران به اروپا، به منزله گسترش امکان تسهیل و تسریع در مسیر تردد شرق به غرب جهان است.
بازدید مدیر عامل بخش ایران شرکت آلستوم از ایریکو
آقای Durthe Vincent Teiva Andre مدیر عامل بخش ایران شرکت آلستوم از شرکت ایریکو یازدید کرد. بر اساس اعلام روابط عمومی ایریکو، در این بازدید که روز سه شنبه 29 دی ماه انجام شد، Vincent Andre ضمن بازدید از بخش های مختلف تولیدی و فنی ایریکو با فعالیت های ایریکو از نزدیک آشنا شد.
شانزدهمین سری از ریل باس های ایریکو وارد شبکه ریلی کشور شد
سری شانزدهم از قطارهای ریل باس تولید شرکت ایریکو پس از گذراندن مراحل مختلف تست و بازرسی، روز گذشته به شبکه ریلی کشور پیوست.
حضور مهندس مقدمی در نمایشگاه مطبوعات
مهندس مقدمی از نمایشگاه مطبوعات بازدید کرد. در این بازدید که صبح روز سه شنبه 19 آبان ماه انجام شد مدیر عامل ایریکو ضمن حضور در نمایشگاه و بازدید از غرفه های مختلف، با مسئولین و کارشناسان رسانه ها به گفتگو پرداخت.
قائم مقام شرکت روتم وتعدادی از مدیران این شرکت از ایریکو بازدید کردند
بر اساس گزارش روابط عمومی ایریکو، قائم مقام شرکت روتم کره ی جنوبی به همراه تنی چند از مدیران ارشد این شرکت روز یکشنبه 10 آبان ماه از کارخانه شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) بازدید کردند.
برگزاری مراسم زیارت عاشورا در ایریکو
بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو)، به مناسبت شهادت سید و سالار شهیدان و یاران باوفایش مراسم پرفیض زیارت عاشورا، درروز دوشنبه چهارم آبان ماه، مصادف با دوازدهم محرم درمحل نمازخانه کارخانه برگزارگردید.
انتصاب آقای مهندس قرشی و مهندس فاتحی
بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو)،در جلسه شورای مدیران که در روز سه شنبه 94/7/28 برگزار گردید. طی حکمی از سوی آقای مهندس مقدمی (مدیر عامل شرکت ایریکو)، آقای مهندس قرشی به سمت معاونت مهندسی و آقای مهندس فاتحی به سمت سرپرست پروژه مترو شیراز منصوب شدند.
مدیران وکارشناسان شرکت سی فانگ چین از ایریکو بازدید کردند
بر اساس اعلام روابط عمومی شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو)، گروه متشکل از مدیران و کارشناسان شرکت سی فانگ چین به منظور آشنایی با قابلیت ها و توانمندی های مجموعه ایریکو و بررسی زمینه های همکاری مشترک، روز چهارشنبه 22 مهرماه از بخش های مختلف کارخانه بازدید کردند.
بازدید نماینده مجلس، شهردار و رئیس شورای شهر نجف آباد از ایریکو
به گزارش روابط عمومی، مهندس ابوترابی نماینده مجلس، مهندس منتظری شهردار ومهندس آسیابانی رئیس شورای شهر نجف آباد و هیئت همراه، روز دوشنبه 20 مهرماه، از شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) بازدید کردند.
تسلیت
فاجعه بزرگ منا را که موجب جان باختن بسیاری از مومنان در سرزمین وحی شد به محضر حضرت بقیة الله الاعظم(عج)، مقام معظم رهبری مد ظله العالی و خانواده های محترم این عزیزان تسلیت عرض می نماییم.
انعکاس خبر آغاز بکار مجدد خط تولید ریل باس ایریکو
انعکاس خبر آغاز بکار مجدد خط تولید ریل باس ایریکو و تیزر مربوط به راه اندازی مجدد خط تولید ریل باس را از لینک های موجود در ادامه خبر مشاهده فرمایید.
متن سخنرانی آقای مهندس مقدمی در مراسم آغاز بکار مجدد خط تولید ریل باس
خوشبختانه با تدابیر دولت تدبیر و امید و همدلی و همزبانی بین تمام ارکان پروژه و تیم های مختلف از مجموعه های محترم وزارت راه و شهرسازی، راه آهن ج.ا.ا، شرکت رجا، وزارت صنعت معدن و تجارت و مسئولین استان، بخش عمده ای از مشکلات مربوط به پروژه مرتفع شده و ...
مصاحبه مدیرعامل شرکت راه‌آهن در ایریکو
مدیرعامل شرکت راه‌آهن به ۲۳ قطار تولیدی از سوی شرکت ایریکو اشاره و اظهار کرد: امیدواریم این قطارها تا دو سال آینده آماده بهره‌برداری و به سرویس حمل و نقل حومه‌ای کشور افزوده شود.‌
تأمین ناوگان قطار حومه‌ای؛ اولویت تولیدات ایریکو
مدیرعامل شرکت ایریکو با اشاره به اینکه سه محور اصلی برای فعالیت در حوزه ریلی را در نظر گرفته‌ایم، بیان کرد: محور اول تأمین ناوگان مورد نیاز حمل و نقل حومه‌ای، محور دوم تأمین ناوگان مورد نیاز حمل و نقل ریلی درون شهری و محور سوم تأمین ناوگان مورد نیاز در بخش قطارهای پرسرعت است.
بسته حمایتی از حمل‌ونقل ریلی امسال تصویب می‌شود
خبرگزاری تسنیم: مدیر کل صنایع ریلی وزارت صنعت با اشاره به تدوین بسته حمایتی از شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی و صنایع مرتبط گفت: تلاش می‌کنیم این بسته حمایتی را در سال جاری به تصویب هیئت دولت برسانیم.
لزوم برنامه‌ریزی کارشناسانه دولت در حوزه واردات محصولات ریلی
معاون عمرانی استاندار زنجان گفت: دولت با برنامه‌ریزی کارشناسی شده در حوزه واردات محصولات ریلی فعالان این عرصه را حمایت کند تا شاهد رکود در این حوزه از صنعت کشور نباشیم.
رتبه اول برای شهرستان ابهر در جذب سرمایه‌گذار
فرماندار ابهر گفت: این شهرستان رتبه اول جذب سرمایه‌گذاری در سطح استان را طی سه ماهه اول امسال داشته است و با توجه به وجود زیرساخت‌های صنعتی می‌تواند در تحقق اهداف صنعتی کلان کشور نیز نقش مؤثری داشته باشد.
راه اندازی مجدد خط تولید قطار حومه ای ریل باس در ایریکو
خط تولید ریل باس های شرکت ایریکو پس از وقفه ای چهار ساله دوباره فعال شد. در مراسم ویژه ای که به همین مناسبت با حضور دکتر پور سید آقایی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی و...
سری جدید قطعات ریل باس وارد ایریکو شد
اولین محموله ی ترخیص شده از قطعات موجود ریل باس های ایریکو که از قریب به سه سال پیش در گمرک بندرعباس مانده بود وارد کارخانه ایریکو شد.
انگیزه، نشاط و عزم و اراده ی بسیجی گونه برای اعتلای ایریکو
نخستین جلسه ی شورای مدیران ایریکو با حضور مدیر عامل جدید "مهندس مقدمی"، و مدیران و مشاورین شرکت برگزار شد.
معرفی مهندس مرتضی مقدمی به عنوان مدیرعامل جدید ایریکو
مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل ایریکو با حضور علی عسگر الهیارنژاد مدیرعامل گروه سرمایه گذاری توسعه ترابرایرانیان ، و اعضای هئیت مدیره شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) برگزارشد.
حضور موفق شرکت ایریکو در سومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی
شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) در سومین نمایشگاه بین المللی حمل ونقل ریلی و صنایع وابسته که از تاریخ 27 الی 30 اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار گردید، حضوری موفق داشت.
ورود واگن‌های سه تخته تولید داخل به ناوگان ریلی کشور از نوروز ۹۴
مدیرعامل هلدینگ توسعه ترابر گفت: با همکاری متخصصان داخلی و شرکت ایریکو، اولین واگن سه تخته تولید داخل برای نوروز امسال وارد ناوگان ریلی کشور شد.
انتصاب مهندس کمالی نژاد به سمت جانشین مدیر کارخانه شرکت ایریکو
طی حکمی مهندس کمالی نژاد به سمت جانشین مدیر کارخانه شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان(ایریکو) منصوب شد.
 
دسترسی سریع
اتوماسیون اداری
سامانه پرسنلی
تور مجازی
تماس با ما
دفتر مرکزی
نشانی : تهران- بلوار میرداماد- خیابان البرز-کوچه تابان شرقی- پلاک8
تلفن  :26409569-021   26409564-021   فکس:26409554-021   
پست الکترونیکی:info@iri.co.ir
کارخانه
نشانی  :  استان زنجان- شهرستان ابهر-کيلومتر 17 آزادراه ابهر-قزوین، ضلع جنوبی آزادراه، خيابان ایریکو، شهرک صنعتی ریلی ايريکو کد پستی: 4561137891 صندوق پستی : 456151454
تلفن : 02435362785      دورنگار: 02435362787

کلیه حقوق این سایت به شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان تعلق دارد

Top